""

Lester igra najluđe mečeve na Ostrvu, Vardi i Mahrez uništili Stoukovu nadu! VBA slavi pokajnika Berahina (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 19.09.15. | 17:59

Sanderlend i Njukasl na dnu...

Kada Lester igra – zabava je zagarantovana! Bez sumnje možemo da potvrdimo da Lisice igraju apsolutno najinteresantnije i najluđe mečeve u Engleskoj, što potvrđuju iz nedelje u nedelju. Punih pola sata Stouk je imao dva gola prednosti, a na kraju tim Klaudija Ranijerija upalio je motore i na kraju stigao do velikog boda, koji ih drži na drugoj poziciji na tabeli – 2:2.

A sve je počelo kao u snu za Poterse. Već u 13. minutu Marko Arnautović poslao je hirurški precizno dodavanje Bojanu Krkiću kroz srce protivničke odbrane, a povremeni španski reprezentativac nije imao ni najmanji problem da načne protivnika i donese veliko slavlje na Britaniju.

Samo sedam minuta kasnije Džon Volters duplirao je prednost i činilo se kao da se sjajnoj seriji Lisica bliži kraj. Ali, kakav bi to tim Lester bio kada ne bi napravio šou koji će se pamtiti? I sve to na krilima ubitačnog tandema Vardi – Mahrez, koji je uništio Stoukov san o prvoj pobedi u sezoni.

U 51. minutu Mahrez je zatresao protivničku mrežu sa bele tačke, a kasnije je otkrovenje Premijer lige učestvovalo u akciji posle koje je Džejmi Vardi napravio spektakl. Podelio je Mahrez jednu opasnu loptu ka strelcu Lisica, koji se lukavo provukao iza leđa odbrane i Džeku Batlendu poslao neodbranjiv hitac. Bio je to njegov treći pogodak u tri vezana meča u Premijer ligi, a do kraja utakmice bilo je još 20 minuta.

Imali su navijači i igrači Stouka 20 minuta strepnje, ali na kraju ipak nisu u potpunosti posrnuli, jedan bod ostao je na Britaniji. Interesantno, Mahrez je sada prvi strelac lige uz Bafetimbija Gomisa!

Vest Bromvič Albion slavi Saida Berahina! Da, momka koji je pre nepunih 20 dana izjavio da više nikada neće zaigrati za Drozdove, zbog toga što su mu upropastili transfer u Totenhem. Ipak, tri nedelje kasnije Toni Pjulis uspeo je da nagovori Berahina da promeni mišljenje i vrati se u postavu za susret sa Aston Vilom.

Navijači ga nisu najbolje dočekali, ali na kraju su se ipak poklonili najboljem igraču. Jer, reprezentativac Engleske napravio je veliku stvar i produžio niz bez poraza na tri utakmice, a Aston Vila je na svom terenu kapitulirala i poražena je rezultatom 0:1.

Jedini pogodak na meču pao je u 39. minutu, kada je Džejms Morison poslao jedan opasan hitac ka protivničkom golu, ali je Berahino učinio dovoljno kako bi prevario Breda Guzana i naterao ga da loptu vadi iz mreže.

Što se Sanderlenda i Njukasla tiče, klubovima sa severa Engleske crno se piše. Novi porazi crveno i crno-belih ostavili su nekada moćne premijerligaše na samom dnu tabele, a kompletnom plenu radovali su se fudbaleri Bornmuta i Votforda.

Novajlija u najjačoj konkurenciji engleskog klupskog fudbala lako je savladao Sanderlend na svom terenu, a kompletan posao završen je bukvalno u prvih deset minuta. Strelci za Trešnjice bili su Kalum Vilson u 4. i Met Riči u 9. minutu.

Njukaslu je presudio najbolji strelac Odion Igalo sa nova dva pogotka, a timu Stiva Meklarena, oslabljenom neigranjem Aleksandra Mitrovića, nije pomogao ni gol Derila Janmata u 62. minutu. Jednostavno, Svrake su igrale kao obezglavljene...