"Slavlje Bajerna"

Levo, desno, levo - Riberi ne zalama, on lomi kičmu! Bajernu borba za prvo mesto, Keln drugi, Šalke zadnji! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.09.16. | 21:48

Bavarci savladali Hertu s 3:0, Keln slavio u Gelzenkirhenu 3:1 uz gol Modesta

Slavlje BajernaPre tačno godinu dana Robert Levandovski je postigao čuvenih pet golova za devet minuta Bajern Minhen protiv Volfzburga. Bajern je sada opet pobedio, samo ovoga puta nije bio toliko ubedljiv. U borbi za prvo mesto Bavarci su savladali Hertu s 3:0 (1:0), a najlepši detalj s meča bio je gol Franka Riberija.

I to posle kakve majstorije! Promešao je odbranu gostiju, "polomio" nekoliko skočnih zglobova i poentirao levicom. Ovo je bio njegov 107. gol za Bajern na 328. utakmici za klub sa juga Nemačke.

Kao i uvek kada gostuju severnjaci, posebno iz Berlina, Bajern je bio našpanovan. Klub koji predvodi Karlo Ančeloti igrao je sigurno u meču koji je mogao da mu, a na kraju i jeste, donese prvo mesto na tabeli.

Na ne najboljoj drenaži Alijanc Arene sve dileme razrešio je Tijago Alkantara koji je iskoristio infantilnu i nonšalantnu reakciju Brazilca Alana. Za dodatnu radost prisutnih gledalaca potrudio se Arjen Roben - "posle onog njegovo poteza".

Bajern je zajahao vrh Bundeslige sa 12 bodova, a pravo je iznenađenje kada vidite ko ga prati. Keln! Dok je Šalke u ogromnim problemima. Tim iz Gelzenkirhena poražen je na svom terenu od Kelna s 1:3. Iako je Huntelar doveo Rudare u prednost, Jarčevi su golovima Osakoa i fantastičnog, fenomenalnog Modesta, kao i Colera preokrenuli stvari u svoju korist.

Šalke je sada poslednji na tabeli Bundeslige sa nula bodova koliko ima i Verder koji je poražen od Majnca 1:2, a Jarčevi su odmah iza Bavaraca. Treba istaći da je Miloš Jojić igrao od prvog minuta, a zamenjen je u 61. minutu protiv Šalkea.

Ni Leverkuzenu ne cvetaju ruže. Aspirindžije su imale priliku da zabeleže tri boda kojim bi se malo razbudile i krenule ka vrhu tabele, ali su igrale samo 0:0 protiv Augzburga. Imao je Leverkuzen i penal u 72. minutu, ali ga je Arangiz propustio. Leverkuzen je trenutno 12. tim Bundeslige.

Lapcig je imao sjajnu priliku da deli 2. mesto sa Kelnom, ali mu je pobeda nad Borusijom Menhengladbah izbegao u poslednji minutima. Vodio je Lajpcig od 6. minuta preko Vernera, ali je u 84. Džonson doneo poravnanje i izvukao bod za Koltove.

Mogao je Lajpcig da bude pravi hit Bundeslige da je izdržao... Kakogod, ulaganja se očigledno isplaćuju.