""
""

Monako juri ka Ligi šampiona, Lion iskoristio kiks Sent Etjena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.04.14. | 23:07

Džejms Rodrigez dvostruki strelac za pobedu Kneževa nad Nantom (3:1), golman Lavova Lopes odbranio penal Valensijanu u finišu meča (2:1)

Od titule neće biti ništa, ali je zato Liga šampiona a dohvat ruke. Monako je pobedom nad Nantom (3:1) napravio možda i odlučujući korak ka direktnom plasmanu u elitno evropsko takmičenje, jer šest kola pre kraja Lige 1 ima isto toliko bodova više od trećeplaisranog Lila.

Kneževi su do trijumfa nad Kanarincima stigli zahvaljujući raspoloženom Džejmsu Rodrigezu, strelcu dva gola na stadionu Luj Drugi, gde je domaćin ofanzivnom igrom od prvog minuta opravdao status favorita.

Utakmici koju je Filip Đorđević propustio zbog povrede prisustvovao je napadač Monaka, Radamel Falkao. Trener Monaka Klaudio Ranijeri odmah posle meča izjavio je da proces oporavka Kolumbijca teče sjajno i da bi on mogao da zaigra na Mundijalu u Brazilu.

Lion je u 32. kolu Lige 1 ostvario veliku pobedu u gostima protiv Valensijena – 2:1. Milan Biševac i njegovi saigrači su tako uspeli da iskoriste kiks Sent Etjena u duelu sa Nicom i sada kaskaju za njima, ujedno i pozicijom koja vodi u Ligu Evrope, samo četiri boda. Takođe, na poslednjih pet gostovanja uzeli su čak 13 od mogućih 15 bodova...

Gomis je lepo otvorio meč u 30. minutu, svojim 11. pogotkom u sezoni i 100. u Ligi 1, da bi u nastavku meča Varis u 66. minutu uspeo da izjednači. Feri u 69. minutu ponovo dovodi goste u vođstvo i to evrogolom, a onda u samom finišu usledila je prava drama. Domaćin ostaje bez igrača, pošto je Silva zaradio crveni karton, da bi vrlo brzo dobili i prenal za izjednačenje kada je Feri igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Varis je šutirao sa bele tačke, ali je golman Lopes odbranio nogom i sačuvao svom timu velika tri boda. Verovali ili ne, to je Varisov 10. promašaj sa penala...