"Lionov strašni tandem - Lakazet i Korne"

Lionov lav Korne pojeo Monpelje, najzanimljiviji sudar biće onaj za Ligu šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 08.04.16. | 22:25

Talentovani napadač Olimpika sa dva gola doneo važnu pobedu svom timu, a pošto je PSŽ već overio titulu, borba sa Monakom za elitno takmičenje biće najvažniji...

Lionov strašni tandem - Lakazet i Korne

Jedan bivši šampion pada sve niže, dok se drugi polako uzdiže. Mada je Pari Sen Žermen nedodirljiv i pitanje je kada će neko zauzeti mesto na tronu umesto Svetaca, Lion će biti zadovoljan činjenicom da ozbiljno figurira da na kraju sezone zauzme drugo mesto na tabeli. Posle sigurnog trijumfa nad Monpeljeom (2:0) bodovni saldo je izjednačen, tako da će trka Lavova i Kneževa za poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona biti najzanimljivija u francuskom prvenstvu, s obzirom da je PSŽ već overio titulu.

Lion je prikazao još jednu dobru igru na terenu nekadašnjeg prvaka, a pobedu je podario talentovani 19-godišnjak Maksvel Korne sa dva pogotka. Peta pobeda u poslednjih šest utakmica obezbeđena je već u prvom poluvremenu, kada je Lion postigao oba gola - i to posle kontranapada.

Prvu akciju Korne je rešio lukavom reakcijom nakon asistencije Žordana Ferija u 34. minutu, da bi Aleksandre Lakazet samo nekoliko trenutaka kasnije nesebično dodao loptu mlađem kolegi, iako je možda mogao i sam da završi napad.

Posle toga Lion je do kraja odradio rutinski posao, a da su igrači Bruna Ženesija bili malo precizniji rezultat bi bio i ubedljiviji.

LIGA 1 – 33. kolo:

Monpelje – Lion 0:2 (0:2)