"Adrijan i Baloteli"

Liverpul se kuje u prvih 10 minuta: Odličan start Čekićara i majstorski lob Sakoa srušili Crvene (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.09.14. | 20:28

Gol Sterlinga nije bio dovoljan da se pokrene ekipa Brendana Rodžersa, Baloteli u klinču sa Adrijanom

Adrijan i BaloteliLiverpulu pati od Totenhemovog sindroma, preveliki broj novih igrača i odlazak glavne zvezde Luisa Suareza su glavni razlozi što tim sa Enfilda posle meča sa Vest Hemom u pet kola ima tri poraza – 3:1.

Čekićari su odlično otvorili meč i već u drugom minutu su vodili sa 1:0, bivši igrač Liverpula Stjuart Dauning je izveo slobodan udarac sa strane, Tomkins je na drugoj stativi nadvisio Hendersona, a Vinston Rid je sa na pola metra od gol linije dočeao loptu na nogu.

Samo pet minuta kasnije gol koji će biti kandidat za pogodak sezone pošto je pojačanje iz Meca Dijafra Sako iznenada lobovao Simona Minjolea iskosa iz kaznenog, a Belgijanac je pritom bio na gol liniji.

Ovo je prvi put da je Liverpul primio dva gola u prvih 10 minuta premijerligaške utakmice još od februara 1994. godine i izgleda da je ovaj blickrig londonske ekipe bio presudan.

Nekoliko minuta kasnije golman Vest Hema je pokušao da izvuče ono najgore iz Marija Balotelija i posle jednog oštrijeg starta Italijana je završio na travi, a onda šutnuo igrača Liverpula i zatim i nadvio nad njim. Supermario je brzo ustao i posle malog odmeravanja sudija im je podelio žute kartone, a Adrijan je dobio pridike od saigrača Marka Nobla zbog svog ponašanja.

Rahim Sterling je vratio nadu Crvenima u 26. minutu, posle izblokiranog udarca Marija Balotelija engleski fudbaler je naleteo na loptu i zakucao je u donji desni ugao Adrijanovog gola. Krilni igrač je u poslednjih 10 utakmica u Premijer ligi postigao šest golova i namestio tri pogotka saigračima, a ovo je prvi put da je Liverpul poražen kada je Rahim postigao gol.

Koliko su Čekićari bili nadmoćniji u prvom poluvremenu ove utakmice se vidi po tome što je domaća ekipa imala više preciznih udaraca (6), od svih šuteva Liverpula.

Sem Olardajs je dobro postavio svoju ekipu u nastavku, i Crveni nisu bili naročito opasni u drugom delu utakmice, a tačku na ovaj meč je stavio Morgan Amalfitano posle sjajne asistencije Dauninga, što je sigurno dodatno zabolelo navijače vicešampiona Engleske.