"Martin Palermo"

„Ludak“ pokazao zube omraženom Riveru: Projektili i lob za pamćenje u Sarandiju, Maradonini prodori još žive! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 17.03.15. | 11:14

Martin „Loko“ Palermo je sa svojim Arsenalom ispustio dva gola prednosti protiv Rivera, a golovi koji su viđeni u Sarandiju zaličili su na davne majstorije najvećih fudbalskih velemajstora koje su Gaučosi ikada imali

Martin Palermo

Arsenal iz Sarandija i River Plata odigrali su spektakularan meč u petom kolu argentinske Primere, a golovi koji su viđeni neodoljivo su podsetili na one koje su nekada postizali tamošnji majstori poput velikog Dijega Armanda Maradone ili Huana Romana Rikelmea! Na kraju su ekipe podelile bodove – 3:3, ali će se više od rezultata pamtiti po dva remekdela Rodriga More i majstorija talentovanog Ramira Karere koji je svom treneru Martinu  „El Loku“ Palermu umalo doneo ono što je ekscentrična legenda Boke uvek najviše želela – pobedu nad omraženim Riverom!

Nije se dugo čekalo na spektal na stadionu Hulio Grondona. Već u 10. minutu domaći su došli do prednosti posle greške defanzivaca Rivera, sevnula je munjevita kontra koju rutinski završava Ramiro Karera  za 1:0. Ali nisu domaći svojski ni proslavili pogodak, a rival je već uzvratio! Samo minut kasnije gosti iz Buenos Ajresa dolaze do poravnanja preko Gonzala Martineza koji je prvo sjajnim prijemom izbacio direktnog čuvara, da bi potom „promešao“ drugog defanzivca Arsenala i smestio loptu kroz noge Estebanu Andradi – 1:1.

No, nije protivudar Rivera pokolebao domaće. Naprotiv! Već u 22. minutu imali smo priliku da uživamo u novoj majstoriji argentinskih fudbalskih umetnika. Defanzivac gostiju, Damijan Perez, odapeo je iz kolena sa ivice šesnaesterca i pogodio rašlje Riverovog gola za novu prednost Palermovog tima – 2:1. Ni tu nije bio kraj radosti domaćina u prvom poluvremenu pošto je u nadoknadi vremena Karera krenuo u kontranapad sa pola terena, za tili čas istrčao do gola gostiju, sjajnom fintom izbacio dva čuvara i smestio loptu u mrežu podsetivši na najslavnijeg fudbalskog prethodnika iz Argentine, Dijega Armanda Maradonu – 3:1.

Rodrigo Mora

Martin Palermo bio je nadomak pobede koja bi njemu značila daleko više od tri boda, a nagoveštaj da to neće ići lako dao je Rodrigo Mora koji je velemajstorski lobovao Andradu i primakao goste sa Monumentala na samo gol zaostatka  - 3:2.

Sve je već bilo spremno za slavlje kada je Mora „ubio pauka“ projektilom iz slobodnog udarca i doneo bod svom timu u Sarandiju – 3:3, a „LokuPalermu uskratio verovatno najveću radost koju legenda Boke može doživeti – pobedu nad ljutim rivalom Riverom.

Međutim, iako su nam vanserijskim potezima pokazali da se u Argentini i dalje igra fenomenalan fudbal, ni River, ni Arsenal ne mogu da se pohvale uspešnim startom sezone. Posle pet kola velikan sa Monumentala zauzima sedmo mesto sa devet bodova, dok je četa Martina Palerma pretposlednja sa samo tri boda i još uvek nema trijumf u novoj sezoni Primere.