"Luisao"
"Luisao"

Ludilo na Lužu: Luizao neverovatnim golom srušio Sporting (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 09.11.13. | 23:36

Benfikovići u produžecima pobedili večitog rivala i plasirali se u osminu finala Kupa Portugala

LuisaoBenfika je u derbiju četvrte rundi Kupa Portugala u produžecima, zahvaljujući neverovatnom golu Luizaoa u 97. minutu, pobedila Sporting sa 4:3. Orlovi su već u regularnom toku bili na pragu osmine finala, pošto je Oskar Kardozo ostvario het-trik, ali su se Lavovi vraćali u igru preko Kapele u 37. i Maurisija u 62. minutu, da bi slavlje koje je uveliko počelo na stadionu Lužu odložio Slimani u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Trenutka odluke, kako se na kraju ispostavilo, dogodio se u 97. minutu. Jedan igrač Benfike izveo je aut sa leve strane, nekoliko igrača Sportinga kao omađijani su propuštali loptu koja je, na kraju, došla do Luizaoa, koji u padu pod faulom nekako udara glavom, a ona prolazi kroz ruke i noge golmanu Patrisiju i odseda u mrežu. U prvi mah domaći igrači su se zatrčali ka sudiji tražeći penal, a kada su videli da je priznat gol njihovoj sreći nije bilo kraja.

Nemanja Matić odigrao je ceo meč, dok je Lazar Marković izašao u igru u 90. minutu, ali su obojica pružili zapaženu partiju...