""
""

Ludilo u valonskom derbiju: Petarde, topovski udar – prekid! Janković džabe uzimao megafon, navijači pokopali Standard! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.12.16. | 21:45

Meč između Šarlroa i Standarda iz Liježa prekinut u 67.minutu zbog divljanja navijača gostiju

Balkanska pravila u valonskom derbiju! Sve je perfektno uradio trener Standarda Aleksandar Janković uoči duela sa Šarlroa. Pročitao je igru današnjeg rivala koji osam meseci nije izgubio kao domaćin, probudio je usnuli talenat nekada velikih nada svetskog fudbala Belfodila i Orlanda Sa... Ali će na kraju biti žrtva pira sopstvenih navijača.

Standard je očitao fudbalsku lekciju velikom lokalnom rivalu. Imao je vođstvo od 3:1 u 57.minutu, ali drugi pogodak Portugalca Orlanda Sa umesto velike radosti probudio je mržnju navijača kluba iz Liježa.

Fanovi Standarda zasuli su teren petardama i dimnim bombama, gađali golmana Šarlroa. Sasvim dovoljno da glavni arbitar meča prekine utakmicu. Pokušao je Janković da smiri navijače. Pretrčao teren, zatim je uzao megafon u ruke i u emotivnom govoru pokušao da smiri navijače. Uspeo je samo na trenutak.

Posle desetominutnog prekida utakmica je nastavljena, ali navijači Standarda su večeras odlučili da budu nevaljali. A kad je tako retko koja sila može da zaustavi negativnu energiju sa tribina. Igrao se 67.minut kada su navijači Standarda ponovo počeli da koriste petarde i topovske udare. Ovog puta arbitar je deifitivno prekinuo meč.

Navijači Standarda su upropastili jednu od najboljih igara ekipe iz Liježa u ovoj sezoni. Iako je Šarlroa povela, udružen im snagama Fernando Sa i Belfodil su pokazali da nisu zaboravili da igraju fudbal. Mada nisu napravili karijere kakve su im predviđali.

Portugalac je doneo izjednačenje, a potom je Alžirac Belfodil u 51.minutu ubio pauka iz slobodnog udarca... Sve je išlo na vodenicu Standarda do pomenutog prekida. Čini se da su navijači poništili trud i večerašnji sjaj Jankovićeve ekipe.