""
""

LUDNICA OD MEČA! Galata iz dvojke u keca, smešan autogol, evrogol Snajdera i snajper Burak (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.02.13. | 20:59

U neverovatnom meču Galatasaraj je posle dva velika malera uspeo da dođe od 0:2 do 4:2 zahvaljujući golčini holandskog asa i golovima fenomenalnog turskog napadača u roku od dva minuta

Kakav meč na Turk Telekom Areni!!! Kakva fudbalska ludnica. I na kraju: kakva sreća za navijače Galatasaraja, ali i mnoge koji su se klasdili na pobedu istanbulski Lavova. Galatasaraj – Ordu 4:2 (0:2)!

U čudesnoj utakmici, Galatasaraj je napravio neverovatan preokret od 0:2 do 4:2, a velelepni stadion u Istanbulu je podrhtavao od erupcije oduševljenja. Galatin Drim tim koji se bori za titulu se suprostavio autsajderu Ordusporu, koji je tik iznad crte za opstanak.

Očekivao se lagan posao Galatinih zvezda predvođenih Drogbom, Snajderom, Burakom Jilmazom, Ebueom, Muslerom... Ali, počelo je kao u košmaru za domaće! Aposlutno neverovatan autogol Selčuka Inana je doneo vođstvo četi koju trenira Ektor Kuper. Golman Muslera je hteo da ispuca loptu i pogodio je svog saigrača Inana u nogu, a lopta se neverovatnom putanjom odbila preko Muslere u Galatin gol! Ni tu nije bio kraj malerima domaćih fudbaleri. Lopta je pogodila Hakana Baltu u ruku pred njegovim golom, a nekadašnji napadač Galate, Bogdan Stanku bio precizan sabele tačke za senzacionalnih 0:2 i muk na Turk Telekom Areni.

Ali, kako im i nadimak kaže, Lavovi se nisu predali! Ušao je prvi strelac lige, Umut Bulut, zaigrali su sa tri klasična napadača i napravili čudesan preokret. Sve je krenulo u 58. minutu kada je Vesli Snajder konačno pokazao zašto je doveden. Strašnom golčinom sa dvadesetak metara je upisao prvi pogodak u dresu turskog tima. A, onda je proradio fenomenalni napadač Burak Jilmaz. Prvi strelac Lige šampiona i momak kojeg traže Atletiko, Mančester Junajted, Lacio i mnogi evropski klubovi je pokazao kakva je mašina za golove.

U roku od dva minuta je dva puta pogodio mrežu i doneo preokret! Prvo kada je iskoristio sjajnu dubinsku loptu Drogbe, a potom i kada je bio najviši u skoku. Stadion je eksplodirao od oduševljenja, a konačan pečat na trijumf Galate je stavio „grešni“ Inan sjajnim udarcem sa dvadesetak metara i tako se iskupio za onaj tragikomičan autogol sa početka meča...

Sa ova tri boda Galata ostaje na prvom mestu na tabeli sa šest bodova više od ljutof rivala Fenerbahčea.