""
""

Šarlroa obezbedila produžetak u poslednjoj sekundi, a onda je Mandanda izbacio Anderleht iz Kupa u penalima! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 01.12.16. | 23:23

Projektil od gola, pogodak Uroša Spajića u drugom uzastopnom meču, gol Teodorčika za 2:1, da bi onda golman Mandanda odbranio njegov udarac sa bele tačke u ključnim momentima... Ludnica osmine finala Kupa Belgije

Ko kaže da kup utakmice ne mogu da izrežiraju spektakle o kojim će se dugo pričati! Upravo jedan takav meč viđen je u duelu Šarlroe i Anderlehta, u osmini finala državnog kupa. Projektil, pa drugi uzastopni pogodak Uroša Spajića, gol Lukaša Teodorčika za preokret u 81. minutu i odbrana njegovog udarca sa penala kad nije imalo kud... A pre toga i ono najvažnije - akcija za produžetak i rezultat 2:2 u trećem minutu nadoknade, odlazak u produžetke i pobeda nakon perfektne serije penala! Apsolutna ludnica!

Drama je viđena od prvog do poslednjeg minuta, a onda i do poslednjeg izvedenog jedanaesterca!

Domaćin je u vođstvo stigao posle rakete Damijena Markua već u 5. minutu susreta. Bio je to razorni projektil „iz prve“, sa gotovo 23 metara od gola. Reklo bi se da nijedan golman na svetu ne bi ovo odbranio.

Nije mnogo trebalo gostima da se oporave. Igrao se 13. minut kada je Uroš Spajić zakucao loptu u mrežu, ali velike zasluge za pogodak idu asistentu Juriju Tilemansu. Talentovani belgijski vezista prvo je pametno protrčao i iskoristio dodavanje Dijega Kapela, da bi se ubrzo otresao jednog protivničkog igrača, zavrnuo loptu, da bi se Spajić vinuo iznad svih i sproveo loptu na pravo mesto.

I čekalo se sve do 81. minuta kako bi Lukaš Teodorčik matira golmana Parfea Mandandu, mlađeg brata daleko poznatijeg Stiva, da bi onda usledio finiš za prepričavanje.

U poslednjim sekundama utakmice, tačnije u trećem minutu nadoknade domaćin je izveo korner s desne strane. Usledio je udarac glavom koji je loptu poslao pravo na gol-liniju, a na pravom mestu našao se Aleksandru Čipkijuu i izrežirao šokantni povratak „iz mrtvih“!

A nakon „praznih“ 30 minuta u nastavku domaćin je pokazao veću hladnokrvnost i pogodio svih pet šuteva sa kreča. A Mandanda zaustavio Teodorčikov pokušaj!