"Golom začinio 100. meč u Premijer ligi: Lukaku (desno) "

Slavljenik Lukaku sprečio Orlove da odlete s celim plenom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.12.15. | 23:00

Kristal Palas vodio golom štopera Dana od 76. minuta, ali je Belgijanac sačuvao bod Karamelama u finišu

Golom začinio 100. meč u Premijer ligi: Lukaku (desno)

Zanimljiv derbi odigran je večeras na Gudison Parku gde su Everton i Kristal Palas posle velike borbe podelili bodove (1:1) na zatvaranju 15. kola Premijer lige.

Konačan rezultat je verovatno i najrealniji ishod ovog interesantnog duela u kojem je menadžer domaćih Roberto Martinez tražio jubilarni 300. bod u Premijer ligi. Kako je na drugoj strani bio tim koji je od dolaska Alana Pardjua prošlog januara posle Arsenala najbolji gost u eliti sa čak 30 osvojenih bodova na strani, znalo se da će domaćin imati težak zadatak što se i videlo u većem delu meča.

Ništa nakon 75. minuta igre nije ukazivalo na dramatičan finiš. Everton je do tog trenutka imao više loptu u nogama, vršio je pritisak ka golu gostiju preko Barklija, Delofeua i Lukakua, dok je Kristal Palas uglavnom pokušavao iz kontri da ugrozi gol Tima Hauarda. Odlična šansa i udarac Pančona sa desetak metara završili su u korneru, posle kojeg je isti igrač sjajno proigrao defanzivca Skota Dana, a ovaj glavom u 76. minutu zakucao loptu za prednost Orlova.

Izgledalo je da je Kristal Palas kaznio domaćina, da Everton nema snage da uzvrati, ali je samo četiri minuta kasnije Lukaku pogodio prečku i najavio izjednačenje. U 81. minutu, Delofeu je sjajno asistirao Belgijancu sa desne strane, a ovaj je matirao golmana Henesija i u jubilarnom stotom nastupu za Everton postigao 11. ovosezonski gol vredan jednog boda.

Oba tima mogla su u finišu do pobede. Gledali smo otvoreni fudbal na obe strane, ali je na kraju meč završen možda i najrealnijim ishodom, kojim su bili zadovoljniji gosti jer su zadržali poziciju broj šest sa bodom više od Karamela.