""
""

Magičan lob Maksvela i šok za Kavanija posle rafala po publici obeležili preokret Svetaca u Lansu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 17.10.14. | 22:28

Poptuno lud meč su odigrali Sveci na gostovanju novom prvoligašu. Tri crvena kartona, od čega jedan krajnje diskutabilan, kontroverzno isključenje Urugvajca i na kraju trijumf francuskog šampiona

PSŽ se vratio na stazu trijumfa posle reprezentativne pauze i dva vezana meča u šampionatu bez pobede. Prvak Franvuske je tek posle preokreta slavio na gostovanju novom prvoligašu Lansu sa 3:1 uz mnoštvo zanimljivih i kontroverznih detalja...

Domaći tim koji je u veoma slaboj formi, šokirao je favorizovane goste već u 10. minutu kada je veteran Adama Kulibali pronašao rupu u odbrani Svetaca i matirao nemoćnog Sirigua. Mirisalo je na još jedan kiks francuskog šampiona i novu gorku pilulu za njegove navijače. Ali, za razliku od prethodnih mečeva u kojima su gubili bodove, fudbaleri iz Pariza su ovoga puta ekspresno odgovorili i preokrenuli rezultat.

Pre svega zahvaljujuči spektakularnom golu levog beka Maksvela. Prvo je Kabaj pogodio lukavim udarcem sa distance uz samu stativu za izjednačenje, a onda je usledio momenat magije iskusnog Brazilca. Maksvel je pet minuta posle gola Kabaja, iskoristio istrčavanje golmana Riua i prefinjenim udarcem sa 30 metara udaljenosti lobovao golmana domaćeg tima.

PSŽ je sa golom prednosti otišao na poluvreme, a onda je u drugom delu igre usledilo poptuni ludih deset minuta obeleženih crvenim kartonima. U 53. minutu Žbaman je srušio Kavanija i zaradio crveni karton, a sudija pokazao na belu tačku. Urugvajac je rešio da sam izvede najstrožiju kaznu koju je iznudio i pogodio je sa bele tačke. Ali, njegov osećaj radosti je ubrzo zamenjen osećanjem neverice.

Kavani je gol proslavio simulirajući pucanje iz automatske puške po publici, a sudiji se to nije dopalo, pa mu je prvo pokazao žuti, a posle igračevog prigovora i crveni karton!

Međutim, brojčana izjednačenost na terenu nije dugo trajala pošto je Le Monj u 59. minutu isključlen kada je sudija naseo na glumu Kabaja.

Rezulat se do kraja nije menjao i PSŽ je ostvario vrlo važan trijumf. Tek drugi na šest gostovanju u prvenstvu od početka sezone. Međutim, problem za Blana je što je Ibrahimović povređena, a Kavani suspendovan za naredno kolo...

LIGA 1 - 10. kolo

Lans - PSŽ 1:3 (1:2)