""
""

Magija La Rohe: Do finala za 11 minuta, neka se spreme Mesi i Gaučosi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 23.06.16. | 08:20

Čileanci savladali Kolumbiju sa 2:0 u polufinalu Kopa Amerika i zakazali reprizu sa Argentinom u borbi za trofej

U velikom finalu jubilarnog izdanja Kopa Amerike gledaćemo reprizu prošlogodišnjeg okršaja za trofej između Argentine i Čilea. Akteri spektakularnog finala u Santijagu u kojem je La Roha slavila sa 1:0 posle produžetaka ponovo će se sresti u borbi za titulu kontinentalnog prvaka, ovaj put u Nju Džerziju, u noći između nedelje i ponedeljka.

Čileanci su do šanse za odbranu trofeja stigli nakon rutinske pobede nad Kolumbijom od 2:0 u Čikagu. Čitav posao puleni selektora Huana Antonija Picija odradili su za samo 11 minuta, koliko im je trebalo da steknu nedostižnu prednost od dva gola. Furiozan početak i prvi ozbiljniji atak Čarls Arangiz je pretvorio u vođstvo u sedmom minutu. Odbrana Kafedžija je bila očajna, pa napadaču Leverkuzena nije bilo teško da matira golmana Ospinu.

Samo što je lopta krenula sa centra, Čileanci su opsedali mrežu protivnika, a u u 11. minutu nakon majstorije i lepog udarca Aleksisa Sančeza, lopta je pogodila stativu, ipak na pravom mestu se našao iskusni Hoze Fuenzalida, koji je majstorski ispratio akciju i povećao vođstvo na 2:0.

Ništa Kolumibija nije mogla na ovom meču, očajno su izgledali na terenu puleni Hozea Pekermana, a podatak da je tokom meča vladalo nevreme i mogao da se igra vaterpolo, nije im olakšavajuća okolnost, jer je teren bio isti i za Čileance. Posle vođstva La Roha je mogla do još jednog gola preko Sančeza, koji je briljirao noćas solo-prodorima i driblinzima, ali mu se nije dalo da postigne gol.

Kolimbijici su uzvratili u 24. minutu preko Rodžera Martineza koji je šutirao iz dobre pozicije, ali je Klaudio Bravo bio na mestu. Poslednji ozbiljan pokušaj Kafedžija bio je bezuspešan udarac Santijaga Arijasa u 33. minutu, bez posledica po gol Čilea. U nastavku La Roha je rutinski držala loptu i prednost, a kada su Kolumbijci u 57. minutu ostali bez Karlosa Sančeza koji je dobio drugi žuti karton i isključenje bilo je jasno da je Čile drugi finalista.

Selekcija Huana Antonija Picija ovom pobedom je zaokružila neverovatan niz. Naime, za samo godinu i 11 dana pobedila je svaku južnoameričku reprezentaciju. Sada ipak Čileance očekuje ozbiljan zadatak da odbrane titulu kontinentalnog prvaka jer igraju opet protiv Gaučosa i sjajnog Lea Mesija, koji ih je dobio u prethodna dva međusobna susreta istovetnim rezultatom (2:1).

reprezentativni fudbalreprezentacija Kolumbijereprezentacija Čileameđunarodni fudbalKopa Amerika 2016Južna AmerikaAleksis Sančez