""

Majstorija Ibričića i projektil Viudeza presudili Galatasaraju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.01.13. | 20:53

Kasimpaša na svom terenu posle preokreta savladala aktuelnog šampiona – 2:1

Fudbaleri Kasimpaše savladali su Galatasaraj u prvom meču 18. kola turskog Super liga – 2:1 (1:1). Ekiša Šote Arveladzea je do velikog trijumfa došla nakon preokreta i to zahvaljujući efektnim pogocima Ibričića i Viudeza.

Gosti su bolje otvorili meč, pošto su nakon nekoliko dobrih prilika već u 18. minutu došli do vođstva. Strelac pogotka za Galatasaraj bio je Johan Elmander, koji se sjajno snašao u petercu domaćeg tima i savladao Andreasa Isaksona.

Kasimpaša se nije predavala, već je nošena hukom sa tribina Redžep Tajip Erdogan stadiona vrlo brzo stigla do izjednačenja. Senijad Ibričić je ispunio obećanje dato navijačima Kasimpaše na predstavljanju u novom klubu i na debiju zatresao mrežu velikana iz Istanbula, posle sjajnog soloprodora.

Fatih Terim je na poluvremenu reagovao uvođenjem Ajdina Jilmaza, ali mu to nije mnogo pomoglo jer je domaćin već u petom minutu nastavka došao do vođstva. Strelac sjajnog pogotka bio je Urugvajac Tabare Viudez, koji je poslao pravi projektil pod prečku sunarodnika Muslere i postavio konačan rezultat na ovom meču.

Kasimpaša je ovim bodovima domogla pozicije pet i sada ima samo bod manje od četvrtoplasiranog Fenerbahčea. Galatasaraj  bi lidersku poziciju već u subotu mogao da prepusti Bešiktašu, koji kod kuće dočekuje Bujukšehir.