""

Malaga gurnula Granadu u probleme i beži sa dna (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.04.14. | 14:04

U derbiju Anadaluzije četa Bernda Šustera deklasirala lokalnog rivala sa 4:1

Čini se da je Malaga danas i definitivno prebrinula brige oko opstanka u Primeri. Ekipa Bernda Šustera je u lokalnom derbiju Andaluzije daklasirala Granadu sa 4:1 i popela sa na 11 poziciju na tabeli, osam bodova iznad zone ispadanja. Istovremeno je protivnika gurnula u probleme, jer je Granada samo četiri boda iznad linije ispadanja, s tim što bi neki rivali već danas mogli da je prestignu.

Junak Malaginog trijumfa je bio vezista Injasio Kamačo. Nekada velika nada španskog fudbala je sa dva lepa gola glavom u prvom poluvremenu najavio keca na La Rozaledi. Prvo posle centaršuta Samua, a potom i nakon kornera Pereza. Bilo je jasno da je Granada već posle prvih 45 minuta u teškoj situaciji…

Sve dileme oko pobednika je rešio marokanski internacionalac Nordin Amrabat. Kamačo je ovoga puta iznudio penal, a Marokanac pozajmljen iz Galatasaraja bio precizan sa bele tačke. Seriju Malage ja zavšrio Huanmi posle prelepe asistencije Gameza. Sve što je Granada uspela da uradi je bio počasni gol El Arabija.