""
""

Mali pacov velika noćna mora Čelsija: Stiven Nejsmit rastavio Murinja na sitne komade (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.09.15. | 15:40

Het-trik veziste Evertona zasenio fantastičan pogodak Nemanje Matića i produbio krizu aktuelnog prvaka Engleske koji je posramljen na Gudisonu (1:3)

Ubistvo iz nehata. Nije Stiven Nejsmit bio ni planiran da igra, a onda se poigravao sa odbranom branioca titule, izrešetao mrežu Asmira Begovića i na telu Žozea Murinja produbio rane nastale katastrofalnim izdanjima s početka sezone. Iskusni škotski vezista postigao je het-trik na otvaranju petog kola Premijer lige i na Gudison parku „ubio“ u pojam Plavce koji ovakvi kakvi su ne bi izašli na kraj ni sa igračima manjeg kalibra nego što je rezervista u ekipi Roberta Martineza: Everton - Čelsi 3:1.

Popularni Mali pacov - nadimak koji je zaradio kod navijača pređašnjeg kluba Gazgov Rendžersa - ušao je na teren u devetom minut umesto povređenog Muhameda Bešića, a onda za tili čas pokazao gostima da ne brenuje njihov ime, titulu, ni skupcene zvezde, odbranu im je sekao kao mačem, pa je na jednu asistenciju danas sjajnog beka Galoveja i dva proigravanja Rosa Barklija postao tek šesti fudbaler u istoriji Premijer lige koji je postigao tri gola pošto je ušao s klupe sa rezerve.

Još jednom se potvrdilo da je odbrana Čelsija slabiji deo tima i da ove sezone, žargonski, ne može da se sastavi. Tu poroznost kod gostiju koristili su brzonogi Ros Barkli, snažni Romelu Lukaku (bez obzira što nije doa gol pošteno je namučio Plavce), ali slava pripada Nejsmitu. Možda jedan od najpotcenjinijih igrača Premijer lige danas je pokazao koliko osovina Teri-Ivanović ne funkcioniše i koliko je bila pogrešna odluka Murinja da mesto startera na zadnjem veznom poveri Obiju Mikelu.

Takav Čelsi danas je trpeo napade sa svih strana i praktično nije stigao da uzvrati udarac, izgradi smislenu akciju. Azara i Pedra skoro da nije bilo u igri, Dijego Kosta je dobio tek po neku upotrebljivu loptu, u drugom poluvremenu je, doduše, imao priliku za izjednačenje, a ako je nešto dobro kod Plavaca onda je to Nemanja Matić.

Srpski reprezentativac danas je jedini koji je nešto smisleno radio, pokušavao da razmrda saigrače, verovatno je iz besa što ekipi ne ide opalio po lopti u 356. minutu i postigao spektakularan gol, međutim, bez odgovarajućih saradnika bolje do ovih 1:3 nije se moglo.

Everton posle pet kola ima osam bodova, a Čelsi samo četiri i što je još gore, već je dobio do 12 primljenih golova u sezoni.