""

Maloun spasio Jokana, ludnica u Derbiju - Ins tresao mreže i promašivao penale

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.11.16. | 18:03

Sin legendarnog Pola Insa imao šou

Slaviša Jokanović i Fulam nikako da vežu tri pobede ove sezone u Čempionšipu. Posle dva uzastopna trijumfa, došlo je vreme da londonski crno-beli ponovo razočaraju svoje navijače. I to se desilo u 17. kolu ovog takmičenja, pošto je Fulam na svom terenu odigrao samo 1:1 protiv Šefild Vensdeja.

Popularne Sove su do vođstva na obali Temze došli zahvaljujući pogotku Fernando Forestijeriju, čoveku kojeg je Jokanović trenirao u Votfordu pre dve sezone i zajedno su pomogli Stršljenovima tada da se vrate u Premijer ligu.

Sve do kraja utakmice Fulam je nadirao, išao napred i pokušavao da stigne do izjednačena. To je delovalo prilično jalovo, međutim, kada su svi već očekivali da Fulam ostane bez tri boda, domaćinu se „desio“ Skot Maloun i njegov gol za konačnih 1:1 u prvom minutu sudijske nadoknade.

Veoma zanimljiv meč viđen je u Derbiju gde je domaćin ubedljivo slavio protiv Roterama sa 3:0, a duel je obeležio fudbaler domaćih Tom Ins. Sin legendarnog Pola Insa dao je dva gola, ali je pritom uspeo da promaši dva jedanaesterca, po jedan u svakom poluvremenu. Inače, ovo je Ovnovima iz Derbija bila treća uzastopna pobeda u Čempionšipu i ekipa je definitivno krenula ka gornjem domu.

Ekipa Redinga je potvrdila da je konkurent za najviši plasman, odnosno povratak u Premijer ligu. Ekipa Japa Stama savladala je na svom terenu Barton Albion sa 3:0. Za samo sedam minuta igre u prvom poluvremenu Reding je osigurao trijumf. Dominik Samjuel je načeo goste, prednost je duplirao Danijel Vilijams, a u drugom poluvremenu konačan rezultat postavio je Džon Brajford autogolom u 77. minutu.

Do važnog trijumfa u borbi za povratak u Premijer ligu došao je Birmingem Siti koji je kod kuće slavio protiv Bristol Sitija sa 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Če Adams devet minuta pre kraja.