""

Marselo! Desnom! Za titulu? On nije bek, on je Realov Ronaldinjo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.04.17. | 18:07

Kraljevski klub bio na pragu novog kiksa, ali je fantastični Brazilac doneo veliku pobedu

Španska Primera ulazi u potpuno lud finiš šampionske trke! Real Madrid je bio na pragu kiksa protiv Valensije koji bi burno bio proslavljen i u Kataloniji, ali je neverovatni Marselo koji u poslednje vreme igra u neverovatnoj formi postigao u finišu gol vredan pobede za 2:1. Možda i vredan titule…

Zidan je izveo najjači tim koji je imao na raspolaganju, ali standardni prvotimci nisu bili tako ubedljivi kao rezervisti koji u poslednje vreme blistaju kada god im Zizu pruži priliku.

Imao je Real na kolenima Valensiju posle vodećeg gola Ronalda, imao je CR7 penal za 2:0, ali je Dijego Alves nastavio da ga maltretira odbranama penala, ulio snagu Valensiji i obezbedio neizvesnu završnicu. Kada je Pareho u 82. minutu postigao evrogol iz slobodnjaka za 1:1, izgledalo je da Real neće pobediti, ali je majstor Marselo četiri minuta kasnije doneo pobedu koja možda znači i titulu za Kraljevski klub.

Real je sa puta ka tituli počistio jednog od najnezgodnijih protivnika i još četiri meča ga dele od titule. Uz utakmicu manje, ima isti broj bodova kao Barselona, ali i lošiji međusobni skor. Tako da do kraja ne sme da izgubi nijednu utakmicu ako Katalonci pobede sve. Ostaju mu još Selta, Granada, Sevilja i Malaga.

Iako je Kristijano Ronaldo danas 367. prvenstvenim golom u karijeri ušao u istoriju evropskog fudbala kao najbolji strelac svih vremena kada se zbirno računa učinak u šest najjačih liga, junaci pobede su bekovi. Karvahal koji je sjajnim centrašutem u 27. minutu pogodio Ronalda u glavu i omogućio mu vodeći gol desetom asistencijom u sezoni. I Marselo koji je posle solo akcije postigao pobedonosni pogodak.

Imao je Benzema stativu na 1:0, imao je Ronaldo penal pri istom rezultatu, a ti promašaji su mogli na kraju skupo da koštaju Zidanov tim. Jer Pareha je fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 82. minutu uveo utakmicu u dramatičnu završnicu. Zasluženo, jer je i Valensija imala svoje dobre šanse i trudila se da što čistijeg obraza napusti Bernabeu i da zakomplikuje šampionsku trku.

Real je krenuo na sve ili ništa, usledila je opsada Valensijinog gola i trenutak brazilske magije. Marselo je namestio loptu na slabiju, desnu nogu i sjajnim udarcem pogodio suprotan ugao.

Brazilac je još jednom pokazao da je bez premca najbolji levi beka na svetu i da je jedan od najvažnijih igrača Kraljevskog kluba.