""
""

Mega kroz dramu ponovo do vrha ABA lige!

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.11.15. | 21:14

Ekipa Dejana Milojevića u veoma neizvesnoj završnici posle produžetka stušila vrlo borbenu ekipu Krke iz Novog Mesta - 84:77

Velika borba, mnogo grešaka i promašaja, ali ono što je najvažnije i deveta pobeda Mega Leksa u ABA ligi. Izabranici Dejana Milojevića u 12. kolu regionalnog takmičenja uz mnogo muke nakon produžetka srušili su otpor borbene Krke iz Novog Mesta i ponovo, makar na jedan dan, preuzeli čelnu poziciju na tabeli - 84:77 (16:26, 28:14, 14:19, 13:12, 13:6).

Kompletan tok utakmice bio je na pravoj klackalici, gostima su pripale prva i treća, a domaćina druga i četvrta četvrtina, pa se na kraju apsolutno zasluženo išlo u dodatnih pet minuta, gde je na kraju ipak preovladao kvalitet, ali i veća borbenost domaćih.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Timoti Luvavu, koji je upisao 20 poena, ali uz prilično skroman šut iz igre (2/8 za dva, 3/10 za tri), ali i devet skokova. Sa druge strane, isto toliko poena ubacio je i Lalić, dok je ubedljivo najkorisniji igrač meča (30 indeks) bio Stefan Siovec sa 16 poena, 11 skokova i sedam asistencija, ali to nije bilo dovoljno gostima da na kraju naprave iznenađenje u Sremskoj Mitrovici.

Mega je produžetak prelomila serijom 13:3 i na kraju stigla i do sasvim solidne prednosti od sedam poena. Ekipa Dejana Milojevića u narednom kolu gostuje Metalcu u Valjevu.