""

Meksiko je video svetski lob Majkla Bredlija! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 12.06.17. | 11:15

Strašan pogodak iskusnog Amerikanca

Uzeo je Meksiko slađi bod u komšijskom derbiju kvalifikacija za Mundijal protiv Sjedinjenih Američkih Država (1:1), ali je krcati stadion Asteka video svetski gol Majkla Bredlija za televizijske špice!

Iskusni vezista Toronta izveo je pravu, malu majstoriju i Giljerma Očou matirao strašnim lob udarcem sa preko 35 metara iz punog trka. Čime je doveo SAD u vođstvo već u 6. minutu utakmice. Uhvatio je Bredli pun trk iz jedne polukontre i uhvatio protivničku odbranu i golmana na spavanju, a to je iskoristio da izvede nešto što se retko viđa.

Doduše, radost Jenkija trajala je kratko. Već u 23. minutu Karlos Vela uzvratio je na vrlo lep način, posle akcije koju je sam iskreirao. Driblao je loptu po desnoj strani Vela i svog čuvara naterao da posle utakmice ode na „nameštanje“ kukova, a udarac koji je uputio bio je neodbranjiv za Breda Guzana. Koga je Vela, doduše, uhvatio na pogrešnoj nozi.

I, to je bilo sve od ove utakmice. Rezultat se više nije menjao, uzbuđenja je bilo sporadično, a Meksiko je ostao na vrhu tabele sa 14 osvojenih bodova. SAD je treći i zasad drži poslednje mesto koje direktno vodi na SP i to ispred Paname. Koja ima dva boda manje (6).

kvalifikacije za Mundijal 2018Majkl Bredlireprezentacija Meksikareprezentacija SADreprezentativni fudbal