"Džejms Florens"

Metalac se uvek bori do kraja: U poslednjim sekundama Valjevci izborili produžetak pa u njemu izgubili

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 23:16

Velika drama na kraju četvrte četvrtine

Džejms FlorensZadar je pokazao da ima igrače koji mogu da istupe kada je to važno. Iako je posle velike borbe Metalac izborio produžetak, gosti sa hrvatskog primorja slavili su sa 93:87 (18:20, 27:16, 15:18, 17:23, 16:10) i na taj način izvojevali šestu pobedu, kao i deveti poraz hrabrog valjevskog kluba, koji pokazuje da svakoga može da namuči.

U prvoj četvrtini rezultat se lomio pa je ekipa Metalca otišla sa prednošću od dva razlike na prvu pauzu. Trojka Bojana Bakića je bila najzaslužnija za pozitivan kraj tog perioda igre za tim iz zapadne Srbije.

Onda je usledila fantastična igra Zadrana u drugoj četvrtini, kada su, u suštini, i prelomili meč. Pobedili su u toj deonici sa 27:16. Fantastičnu igru pružao je Džejms Florens koji je bukvalno iz svih pozicija pogađao, i na taj način je pokazao da može da pomrsi račune svima u ABA ligi osim onim najjačim ekipama.

A onda je usledila prava drama. Neverovatno šta se sve događalo u poslednjoj deonici. Vodio je Zadar sa devet poena prednosti na dva i po minuta do kraja, a onda je Metalac pokazao pravi sportski duh i volju da igra do samog kraja. Upravo to im se i isplatilo, jer su junački stigli do izjednačenja trojkom koju je postigao Nemanja Todorović preko ruke jednog od gostujućih košarkaša. Zadar je imao poslednji napad, Florens je ostavio divan pas za Ramljaka, ali je ovaj sam iz ugla promašio trojku i ostavio dve sekunde za Metalac da preokrene sve u svoju korist. Međutim, Marko Jošilo je promašio težak šut i tako nam omogućio da gledamo i produžetke.

Šteta za toliki trud debitanata u ABA ligi je to što nije nagrađen pobedom, pošto su Zadrani pokazali da su iskusnija ekipa. Oni su lagano slavili u dodatnih pet minuta.