""
""

Mitar bez municije u najvećem derbiju, više se raduju u Liježu

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.12.13. | 19:50

Srpski napadač imao dve prilike da reši pitanje pobednika, Anderleht imao i vođstvo, ali u Standardu su zadovoljniji podelom plena

U najvećem derbiju Belgija, podela plena. Anderleht je vodio u Liježu, ali je Standard uspeo da izbegne poraz (1:1) i zadrži prvo mesto na tabeli i četiri boda odstojanja u odnosu na najvećeg rivala. Važnost meča kao da je okovala noge fudbalerima, jer nije viđen neki dopadljiv fudbal.

Anderleht je krenuo ofanzivnije i konkretnije jer je pobeda bila imperativ za njih. I dobro je krenulo za šampiona... Vandenbore je lansirao Denisa Prata pred gol Standarda. Mladi napadač je pokazao talenat, predriblao istrčalog Kavašimu i pogodio prazan gol za veliku radost gostiju. Primljeni gol je alarmirao domaći tim, koji je tek tada počeo da igra na očekivanom nivou. Standard je preuzeo inicijativu i krenuo u atake ka golu Protoa. Izjednačenje je došlo u 55. minutu. Kujate je zaboravio Mičua Bačuajia, a najbolji strelac lige ne prašta u takvim situacijama. Nova zvezda belgijskog fudbala je postigao 13. prvenstveni pogodak i doneo olakšanje na stadionu u Liježu.

U nastavku meča, Standard je više imao loptu, ali je Anderleht bio opasniji. Aleksandar Mitrović je imao dve dobre prilike, ali se nije najbolje snašao i propustio je priliku da postane apsolutni ljubimac navijača Anderlehta.

Briž je u strašnoj seriji. Peta pobeda na poslednjih sedam utakmica. U derbiju Flandrije, plavo-crni su razbili Gent na njegovom terenu sa 3:1. Junak pobede je bio poljski vezista Valdemar Sobota. Momak koji je letos došao u Briž, je tokom sezone dobijao šansu na kašičicu, a onda je danas eksplodirao i sa dva gola ubio sve nade lokalnog rivala. Na najbolji mogući način je opravdao poverenje Mišela Prudoma. Maksim Lestijen je dodao jedan gol, a veliku priliku za Gent je propustio strelac jedinog gola Pederson koji je u 67. minutu pri rezultatu 1:3, promašio penal. Ovom pobedom Briž je pojačao pritisak na najveće rivale Standard i Anderleht i najavio da će se i on pitati za titulu.