"Duel iz Andaluzije"

Moćna Dama se prošetala kroz Andaluziju! Sevilja mora na popravni (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 22.11.16. | 22:41

Lion uz trijumf u Zagrebu (1:0) slavi i pobedu Juventusa u Španiji (1:3) jer u poslednjem kolu na svom terenu može da pretekne Berbere

Duel iz Andaluzije

Uzbudljiv derbi na "Ramon Sančez Pishuanu" između Sevilje i Juventusa okončan je na kraju pobedom gostiju - 1:3 (1:1), a ovaj rezultat će po svoj prilici odvesti Staru damu kao prvoplasirani tim u osminu finala Lige šampiona.

Tamo bi trebalo da im se pridruži i Sevilja, mada će u poslednjem kolu imati đavolski težak posao na gostovanju u Lionu, posebno jer je večeras propustila lepu šansu da kod kuće završi sav posao. Trebalo je samo da ne izgube Berberi u Andaluziji, ali su posle vođstva od 1:0 ostali sa igračem manje zbog glupog isključenja Vaskeza, što je italijanski tim iskoristio i napravio veliki prekret.

Nikolas Pareha je rano, već u devetom minutu, sjajnim udarcem matirao Bufona, a nakon što je domaćin ostao s igračem manje, glupost u svom šesnaestercu Klatenburg je kaznio penalom. Markizio je bio precizan, matirao golmana Serhija Rika i tim rezultatom otišlo se na odmor. Dosuđeni penal teško je pao treneru domaćih Horheu Sampaoliju, koji je na poluvremenu napao engleskog sudiju, a ovaj ga je isključio pa je ostatak utakmice gledao sa tribina.

Bez igrača i trenera, Sevilja se mučila u nastavku, a Juventus je na svoj način sačekao da joj zada završni udarac. Preiskusni Leonardo Bonuči je u 85. minutu drugi put na meču matirao Serhija Rika sjajnim udarcem sa distance, a u nadoknadi vremena i Mario Mandžukić stavio je tačku na ovaj meč i posalo Sevilju na popravni i to najteži mogući u Francuskoj u poslednjem kolu.

SEVILJA - JUVENTUS 1:3 (1:1)
/Pareha 9 – Markizio 45+2. pen, Bonuči 85, Mandžukić 90+4/

Stadion: "Ramon Sančez Pishuan"
Sudija: Mark Klatenburg (Engleska)
Crveni karton: Vaskez (Sevilja) 36.

SEVILJA: Riko - Rami, Pareha, Merkado - N'Zonzi, Fereira (od 76. Kraneviter), Ibora, Vitolo, Eskudero - Vaskez, Vijeto (od 46. Sarabija).

JUVENTUS: Bufon - Alves, Bonuči, Rugani, Evra (od 72. Sturaro) - Kedira, Markizio, Pjanić (od 84. Kin) - Kvadrado (od 87. Kjelini, Mandžukić, Sandro.

Majstor: Lakazet

Poraz Sevilje lepo je došao Lionu koji je prošetao Maksimirom i savladao nemoćni Dinamo sa 1:0. Strelac pobedonosnog pogotka bio je magični Aleksandr Lakazet koji je posle lepe akcije u 72. minutu doneo radost Lavovima.

Nije Lion briljirao večeras, Dinamo se borio sa podmlađenim timom, ali odavno Zagrebčani nisu relevantna snaga u evropskom fudbalu iako igraju često Ligu šampiona pa su zasluženo poraženi i peti put. Francuski tim vratio se kući zadovoljan, a u poslednjem kolu imaće priliku na svom terenu da pobedi Sevilju i pretekne je na drugom mestu u ovoj grupi.

DINAMO ZAGREB - LION 0:1 (0:0)