""
""

Moskovski mraz sledio Rimljane: Vasili Berezucki u 93. minutu ostavio CSKA u borbi za osminu finala! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 25.11.14. | 19:58

Vučica fenomenalnim golom Frančeska Totija vodila do poslednjih trenutaka meča, ali je defanzivac Moksovljana nehotice doneo veliki bod ekipi Leonida Sluckija - 1:1

Moskovski mraz je ipak sledio Romu, koja je na krilima fenomenalnog Frančeska Totija bila na korak od verovatno presudne presudne pobede u borbi za plasman u osminu finala Lige šampiona, ali joj je već upisane bodove iz ruku oteo Vasili Berezucki u 93. minutu - 1:1 (0:1).

Domaćin je prilično ofanzivno ušao u ovaj meč, preko Sejdua Dumbije propustio priliku da vrlo rano dođe do prednosti, dok su gosti svoju prvu veliku šansu dočekali u samom finišu prvog dela i iskoristili je.

Totijev pogodak, koji je stigao nakon što je na korak od šesnaesterca srušen lukavi Alesandro Florenci, u potpunosti je promenio splet dešavanja na terenu. CSKA je morao da krene na sve ili ništa, kako bi došao makar do jednog boda i ostao u igri za nokaut fazu, dok su Rimljani čekali svoje prilike iz kontranapada i propustili nekoliko šansi da znatno ranije reše pitanje.

Radost Frančeska Totija

Prvu nije uspeo da iskoristi Radža Najngolan, koji je odlično povukao konatranapad svog tima, izašao pred Akinfejeva, mogao da doda loptu i slobodnom Žervinju, ali se odlučio na udarac i bio zamalo neprecizan.

Domaćinu je u 67. minutu poništen pogodak, zbog ofsajda u kojem se nalazio Mario Fernandez, dok je kolosalnu priliku za promenu rezultata sa druge strane propustio Adem Ljajić. Srpski internacionalac je u 79. minutu iskosa sa leve strane izašao pred Akinfejeva, dobro šutirao, ali je kapiten domaćih fenomenalno intervenisao.

U 89. minutu vrlo lako je moglo da bude 1:1, ali je odličnu priliku propustio Džagojev, koji je pokušao na akrobatski način da zahvati loptu u petercu Rome, ali je uspeo samo da pogodi Holebasa u leđa, pa promene rezultata u tim trenucima nije bilo.

Ipak, u trećem minutu nadoknade pravi šok za goste iz prestonice Italije. Vasili Berezucki je sa leve strane poslao loptu u šesneasterac, a onda je na putu ka golu prevarila sve, pa čak i iskusnog Morgana de Sanktisa, koji je skamenjeno posmatrao kako domaćin dolazi do velikog boda.

CSKA MOSKVA - ROMA 1:1 (0:1)