""
""

Može i bez Jovetića: Fiorentina osvojila Bergamo, opet im svirali penal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.04.13. | 22:45

Viola slavila sa 2:0 golovima Pizara iz desetog ovosezonskog penala za četu Vinćenca Montele i januarske akvizicije talentovanog Laronda.

Atalanta je u prošlom kolu slavila senzacionalnu pobedu od 4:3 nad Interom u Milanu, ali kao da je ispucala sav barut u tom meču, pa je večeras morala da se pokloni Fiorentini. Viola je i bez povređenog Jovetića i sa rovitim Ljajićem sa klupe slavila u Bergamu sa 2:0 i nastavila poteru za Milanom i trećim mestom koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Sa druge strane,  Atalanta je nastavila sa nizom slabih rezultata kod kuće, pošto je u poslednjih osam mečeva na svom stadionu Atleti Azuri slavila samo jednom – protiv fenjeraša Peskare.

Prvo poluvreme je prošla bez golova i sa samo par šansi, pošto je Denis dva puta pripretio Vivijanu dok  je Konsilji spašavao gol Atalante posle odličnog udarca Pizara. Meč se otvorio u 60. minutu kada je dosuđen jedanaesterac za Fiorentinu zbog igranja rukom Stendarda u sopstvenom šesnaestercu. Odgovornost je preuzeo Pizaro i sa bele tačke matirao Konsiljija. Bio je to čak deseti penal za Fiorentinu u ovom šampionatu, po čemu su rekorderi u Seriji A!

Atalanta je tada morala da krene ofanzivnije, ali je umesto izjednačenja, primila još jedan gol. Januarsko pojačanje Viole iz Sijene, Argentinac Larondo je iskoristio asistenciju Kuadrada i topovskim udarcem iskosa pogodio mrežu Atalante.

Na kraju je najbolji igrač domaćih Herman Denis zaradio crveni karton zbog brutalnog starta nad Pizarom

Od igrača sa ovih prostora, za Fiorentinu je igrao samo Adem Ljajić. Bivši vezista Partizana je u igru ušao u 57. minutu umesto Akvilanija i imao jednu dobru šansu kada je njegov šut prohujao pored stative Atalantinog gola. Nisu igrali povređeni Crnogorci Stevan Jovetić i Stefan Savića, kao ni suspendovani Nenad Tomović