""

Muk i neverica u Derbiju, Tigrovi pogađali kako su hteli! Imamo finale? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.05.16. | 16:04

Šokantan poraz Ovnova u polufinalu baraža

Dva puta je tokom sezone Derbi deklasirao Derbi Kaunti, ali kada je bilo najpotrebnije Ovnovi su bili jaganjci, a Tigrovi su se pretvorili u Vukove. U prvom meču polufinalnog dvoboja plej-ofa za ulazak u Premijer ligu, Hal Siti je u gostima pregazio Derbi Kaunti sa 3:0 i praktično overio plasman u finale na Vembliju.

Iako je Derbi bio blagi favorit zbog domaćeg terena, završio je isečen na froncle. Sve što je moglo da krene naopako po Derbi - krenulo je! Sve što su gosti pokušali je završilo u mreži domaćina. Postizali su golove u pravim trenucima i kući nose kapital koji će biti nemoguće da prokockaju. Jednom nogom su u finalu na Vembliju gde ih najverovatnije čeka Šefild Venzdej.

Gotovo ni iz čega, zahvaljujući lošoj odbrani domaćina, Abel Ernandez je doveo Tigrove u vođsvo posle pola sata igre. Udarcem po zemlji sa distance koji je završio u samom uglu, ali je Skot Karson možda mogao bolje da interveniše. Posle samo 10 minuta igre, na semaforu je već stajalo 0:2. Spletom nesrećnih okolnosti, Derbi je opet sam sebi pucao u koleno. Odubajo je centrirao, a lopta prvo pogodila Olsona u nogu, pa Šakela u glavu, na kraju je prevarila Karsona i završila u mreži.

Dva nesrećno primljena gola su potpuno izbacili Derbi iz ritma. Ovnovi su pokušavali jalovim napadima, a Hal Siti je vrebao šansu za treći gol i bio blizu kada je Snodgras zapretio iz slobodnjaka. Kada je Derbi krenuo na sve ili ništa, korner se pretvorio u kontranapad koji je Roberson u osmom minutu nadoknade krunisao golom sličnim onom Ernandezovom.

Derbi je još jednu sezonu istakao jaku kandidaturu za povratak u Premijer ligu, ali je sve uprskao na kraju. Hal Siti očekuje lagan revanš u kojem samo treba da overi tri gola kapitala iz današnje utakmice. Hal Siti je na dobrom putu da se godinu dana posle ispadanja vrati u elitu.