""
""

Žigić i Birmingem deklasirali Kristal Palas, Barnli u nadoknadi do boda

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.03.13. | 20:43

Sprpski internacionalac odigrao čitav meč za Plavce u ubedljivoj pobedi na gostovanju u Londonu rezultatom 4:0. Votford imao tri boda u džepu sve do 93. minuta kada je Sem Voks šokirao domaće navijače za 3:3 na kraju. Blekburn i Blekpul odigrali miroljubivo - 1:1

Pobedom protiv Kristal Palasa rezultatom 4:0 Birmingem je nastavio sa odličnim igrama i vezao treću pobedu u nizu. Sve je već bilo rešeno posle prvog poluvremena kada su Plavci, golom Redmonda u 24. i autogolom Delejnija u 33. minutu, stekli dva gola prednosti pred odlazak na odmor. Srpski reprezentativac Nikola Žigić je učestvovao u akciji kod drugog gola. U nastavku potpuni potop Palasa. Morison je u 64. minutu povisio na 3:0 da bi samo pet minuta kasnije Ferguson fenomenalnim pogotkom iz slobodnjaka postavio konačan rezultat. Birmingem se ovom pobedom probio na 10. poziciju sa 52 boda dok domaći tim nije iskoristi kiks Votforda da ga pretekne na trećem mestu. Ostali su četvrti sa 65 bodova.

Kakav meč u Londonu! Barnli je dva puta vodio, domaći tim preokrenuo, da bi Sem Voks u poslednjim trenutcima meča doneo bod svom timu. Na kraju, Votford – Barnli 3:3. Peti uzastopni meč Votforda bez pobede. Gosti su poveli već u prvom napadu preko svog najboljeg strelca Čarlija Ostina. Šok koji su doživeli na samom početku nestao je samo pet minuta kasnije kada je Troj Dini izjednačio i vratio sve na početak. Barnli je, u 24. minutu, ponovo došao do vođstva preko Ostina koji je bio precizan sa bele tačke. Bio je ovo 24. pogodak fenomenalnog napadača u sezoni. Ali, onda je na scenu stupio Federiko Forestijeri koji je u 29. minutu ponovo izjednačio rezultat da bi u drugom poluvremenu, tačnije u 70. minutu, u potpunosti preokrenuo rezultat. Činilo se tada da će izabranici Đanfranka Zole uspeti da zabeleže pobedu vrednu drugog mesta, ali je Sem Voks golom, bukvalno u poslednjim trenutcima meča šokirao domaće navijače i spasio svoj tim poraza. Votford je ostao na trećem mestu sa 67 bodova dok je Barnli 11. sa 50 osvojenih bodova.

Blekpul je bio veoma blizu toga da odnese čitav plen sa gostovanja Blekburnu, ali je meč na kraju završen nerešenim rezultatom – 1:1.

Gosti su poveli u 64. minutu preko defanzivca Gerija Mekenzija koji se odlično snašao posle kornera i postigao svoj drugi gol otkako je došao u Blekpul iz MK Donsa. Blekburn je, posle gola, zaigrao dosta ofanzivnije što mu se isplatilo u 79. minutu kada je Džordan Rods doneo veoma važan bod svom timu u borbi za opstanak. Oba tima imaju po 47 bodova, samo pet više od opasne zone.