"Kavani"
"Kavani"

Najbolji kada je najpotrebnije: PSŽ sigurnim koracima grabi ka tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.05.15. | 22:55

Nant je bio prilično opasan u periodu između prvog i drugog pogotka Parižana, kao i na startu drugog poluvremena, ali je poslednjih pola sata prošlo u klasičnom otaljavanju posla ekipe Lorana Blana, koja je ponovo preuzela lidersku poziciju Lige 1 i tri kola pre kraja ima isto toliko bodova više od Liona - 0:1

Kavani

Najbolji kada je to najpotrebnije. Kako se bliži kraj sezone i pada konačna odluka o šampionskoj tituli u Ligi 1, Pari Sen Žermen je preuzeo kontrolu svoje sudbine i sigurnim koracima grabi ka trećoj uzastopnoj tituli, ukupno petoj u svojoj istoriji. Izabranici Lorana Blana došlo su do trećeg uzastpnog prvenstvenog trijumfa, a ovoga puta su savladali Nant u gostima rezultatom - 0:2 (0:2).

Sve je počelo već u trećem minutu. Matador Edinson Kavani praktično je skinuo loptu sa levice Gregorija van der Vila i na njegovu sreću poslao neodbranjiv udarac u mrežu Remija Rijua. Da je kojim slučajem bilo drugačije, Urugvajac bi se ponovo našao na udaru kritika, mada je za goste i bilo bolje da upravo on šutira ka golu domaćina, a ne Holanđanin, koji je izraziti dešnjak.

Gotovo je bilo u 31. minutu. Ibrahimović je u stilu prave "desetke" poslao fantastičnu loptu pred noge usamljenom Matuidiju, a ovaj je projektilom iz prve praktično već tada rešio pitanje pobednika.

Nant je bio prilično opasan u periodu između prvog i drugog pogotka Parižana, kao i na startu drugog poluvremena, ali je poslednjih pola sata prošlo u klasičnom otaljavanju posla ekipe Lorana Blana, koja je ponovo preuzela lidersku poziciju Lige 1 i tri kola pre kraja ima isto toliko bodova više od Liona.

U narednom kolu PSŽ dočekuje Gengan, potom ide na noge Monpeljeu, a u poslednjem kolu mu na noge dolazi Rems. Tu neće biti kraj, pošto Svece 30. maja očekuje finale Kupa Francuske sa Okserom.

LIGA 1 - 35. KOLO

Mec - Marselj 0:2 (0:1)