"Slavlje fudbalera Las Palmasa"

Najluđe mečeve igra Las Palmas! Tri gola minusa za 21 minut, pa onda tajfunski udar i 3:3! Selti prečka odnela dva boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 30.10.16. | 22:54

Selta od dobijenog napravila veresiju, a onda u 65. minutu ostala sa igračem manje i ugrozila i taj jedan bod - 3:3

Slavlje fudbalera Las Palmasa

Za spektakl pozovite - Las Palmas! Klub sa Tenerifa ove sezone definitivno igra najluđe utakmice u španskom prvenstvu, a to se još jednom videlo u pretposlednjoj utakmici desetog kola protiv Selte. Šest golova, crveni karton, tri gola zaostatka već u 21. minutu, a onda i petnaestominutni tajfunski udar u drugom poluvremenu! Da je bilo malo više sreće Las Palmas bi sada možda slavio i novu pobedu, pošto je Selta od 65. minuta ostala sa igračem manje. Ovako, ostrvski sastav moraće da se zadovolji jednim bodom - 3:3.

Strašan fudbal viđen je na stadionu Gran Kanarija. Utakmica sa pregršt šansi, paklenog ritma i mnogo uzbuđenja, zbog čega se ovakvi susreti ne preporučuju srčanim bolesnicima. Jer, nakon svega i svih šest pogodaka u 68 minuta ludila Seltin strelac Marselo Dijaz imao je šansu da se proslavi i postane apsolutni heroj tima iz Viga. Ali, njegov pokušaj u poslednjim sekundama meča njegov bombastični udarac zatresao je prečku, koja je gostima odnela dva boda.

Ovako, posle svega viđenog možda je remi i najrealniji ishod.

A počelo je košmarno za domaćina. Već u deveto minutu Danijel Vas poslao je projektil sa nekih dvadesetak metara iz slobodnog udarca, a golman Raul bio je nemoćan, iako je mogao bolje da se postavi.

U nastavku susreta usledio je mali šou Jaga Aspasa. Španski gogleter prvo je udvostručio prednost u 14. minutu, kada je u stilu Pedra Paulete majstorski lobovao Raula iz vrlo teške pozicije, posle promišljene asistencije Sista. Potvrda furiozne igre Selte stigla je u 21. minutu, kada je Oreljana rezonski poslao loptu u prazan prostor, a Aspas još jednom pobegao svojim čuvarima i snažnim udarcem ponovo zatresao mrežu.

Posle ovog detalja verovatno ni najveći vernici teško da su mogli da predvide rasplet koji je viđen kasnije. U drugom poluvremenu uloge su se potpuno promenile, a Las Palmas je sada bio taj tim koji gazi sve pred sobom.

Sve je počelo u 52. minutu, kada je Bigas iskoristio početničku grešku golmana Selte i vratio tračak nade u moguću senzaciju. A onda se sve promenilo onog trenutka kada je Gomez zaradio crveni karton, skrivio penal i prepustio saigrače da se bore za pobedu u limitiranom sastavu.

Gomezov poklon sa bele tačke iskoristio je Vijera, da bi erupciju oduševljenja na tribinama izazvala akcija za 3:3, viđena samo nekoliko minuta kasnije. Prvo je Mičel istrčao kontru po desnoj strani, iskoristio prazan prostor i uputio nizak centaršut, da bi Kevin Princ Boateng jednim potezom srušio sve ono što je Selta gradila gotovo dve trećine utakmice.

Na kraju je Selta bila ta koja je bila bliža pobedi, ali ovako je možda i lepše. Mada, domaćinu je ovo šesta vezana utakmica bez pobede, ujedno i četvrti remi u tom periodu.

Srpski reprezentativac Nemanja Radoja na terenu je proveo svih 90 minuta, a u 27. minutu zaradio je žuti karton zbog spoticanja protivničkog fudbalera.