"DUVAN ZAPATA"

Napoli na Duvanski pogon, Zapata igra kao zmaj, Napoli rutinski protiv Sasuola (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 23.02.15. | 21:02

Kolumbijac perfektno odmenio Iguaina, asistencija i gol za miran san navijača sa San Paola

DUVAN ZAPATANapoli je savladao Sasuolo s rezultatom 2:0, a junak utakmice bio je kolumbijski napadač Duvan Zapata. Usled izostanka Gonzala Iguaina zbog suspenzije, Zapata je morao da uskoči i preuzme ulogu Argentinca, što je uradio na najbolji način. Postigao je prvi pogodak koji je u 61. minutu načeo strpljive goste, a devet minuta kasnije se majstorski zagradio u kaznenom prostoru Sasuola i odložio pas za Hamšika koji je jako i precizno šutirao, te postavio konačan rezultat.

Napoli polako dolazi na svoje. Posle sporijeg starta u šampionatu, ekipa Rafaela Beniteza je baš onde gde joj je mesto, u borbi sa Romom za drugu poziciju i direktan plasman u Ligu šampiona. Razlika između Rome i Napolitanaca je je sada samo tri boda, a kako se Rimljani u narednom kolu sastaju sa Juventusom, nazire se idealna prilika da u slučaju neuspeha Vučice, Hamšik i drugari ozbiljno ugroze Romino, do skora sigurno, drugo mesto.

Mora se odati priznanje i Benitezu. Naravno, nikako nije veliki uspeh savladati Sasuolo kod kuće, ali opet mnogi su se okliznuli protiv družine koju predvode Zaza, Berardi, uključujući Milan i Inter koji su pognutih glava napustili bojište kada je preko puta bila četa Euzebija Di Frančeska. Ipak, Benitez ih je pametno sačekao. Nije srljao, Napoli je čekao grešku odbrane, koja je posle 20 minuta igre izgubila dva člana, Antei i Kanavaro su moralivan igre zbog povreda. Baš Bjondini i Bjanko su bili među nespretnim defanzivcima gostiju kada je Duvan Zapata postigao vodeći pogodak u 61. minutu.

Posle tog trenutka je sve bilo lako za Napoli. Nepunih deset minuta kasnije, ponovo je u glavnoj ulozi bio Zapata za koga u odbrani Sasuola nisu uspeli da pronađu rešenje. Zagradio se majstorski 23-godišnji Kolumbijac, pa uposlio Hamšika koji je surovo tukao sa nekih sedam metara i pogodio mrežu gostiju.

Sasuolo je potom krenuo u napad svim snagama, a vezni red domaće ekipe je ipak bio previše kvalitetan za trojku Taider-Manjaneli-Misiroli, te je Napoli kontrolisao igru do kraja duela. Ni isključenje Mertensa nije uspelo da poremeti domaćina, pa do kraja utakmice, od 71. minuta koji će Belgijanac želeti da zaboravi, nije bilo nijedne prilike za goste. Istina, možda je i prestrogo dosuđeno direktno isključenje za Mertensa koji je samo nekoliko minuta ranije ušao u igru. To ćemo ipak ostaviti vama da prosudite.

Sve u svemu, Napoli je, čini se složio kockice u pravom trenutku, odigrali su fantastično u Trabzonu u nokaut fazi u Ligi Evrope, nastavili niz dobrih igara protiv Sasuola, pa pošto trka za šampionski naslov neće biti zanimljiva (Juventus je ipak previše odmakao), bar će bitka za drugu poziciju biti vrela, s obzirom da su protagonisti južnjaci – Roma i Napoli.