"Heroj Sasuola: Floro Flores"

Ne pomažu Bolonji ni pojačanja skupa: Sasuolo je lider Serije A (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 29.08.15. | 20:03

Rezervista Antonio Floro Flores doneo sva tri boda gostima pogotkom u 86. minutu

Heroj Sasuola: Floro Flores

Sasuolo je lider Serije A. Tim Euzebija Di Frančeska zabeležio je i drugu pobedu u ovogodišnejm šampionatu ovaj put na gostovanju u Bolonji (0:1), protiv novajlije u eliti.

Pogodak odluke postigao je rezervista Antonio Floro Flores u 86. minutu, kada se posle kontre lepo iskrao defanzivcima Bolonje i odbijenu loptu u šesnaestercu domaćina smestio iza leđa Mirantea za trijumf gostiju.

Inače, domaćin koji je minulog leta uložio značajna sredstva u pojačanja, nije uspeo da dođe do bodova ni u drugom meču nove sezone. Imao je tim Delija Rosija inicijativu u većem delu utakmice, dok je Sasuolo igrao uglavnom na kontre. Dobru šansu u prvom poluvremenu propustio je Matrija Destro, koji je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman Konsilji paradom zaustavio taj pokušaj.

Sasuolo je mogao do prednosti u 53. minutu, kada je pokušao Politano, ali se iskazao golman Mirante na drugoj strani. Franko Brijenca je zamalo doveo Bolonju u prednost u 83. minutu, ali se opet isprečio Konsilji, da bi koji minut kasnije Floro Flores kaznio domaćina i utišao stadion Renato Dalara.