NEBO SE OTVORILO! Srbija je u polufinalu!!!

Vreme čitanja: 3min | pon. 08.02.16. | 20:14

Golom u poslednjem sekundu utakmice Orlovi pobedili Ukrajinu!

Radost Srba u Areni

Čudo kakvo Arena nikada ranije nije videla! Golom Miloša Simića tri desetinke pre kraja utakmice Srbija je pobedila Ukrajinu sa 2:1 i plasirala se u polufinale EP u futsalu! Istorija, spektakl i završnica koju ćemo svi večno pamtiti. U najdramatičnijem meču na prvenstvu, Orlovi su slomili srca Ukrajincima i naterali Arenu da luduje od sreće pogtkom u poslednjem sekundu.

Tamo gde su već zabeleženi koševi Đorđevića Bodiroge, golovi vaterpolista, forhendi Đokovića, od večeras stoji i potez karijere Miloša Simića. Dok su Ukrajinci čekali da se oglasi signal za kraj regularnih 40 minuta i ulazak u produžetke, maesteralni kapiten Perić je posalo loptu sa očima koju je kao grom poklopio volej Simića i naš pivot je pocepao mrežu Ukrajine za delirijum, nezapamćenu sreću u Areni i najveći uspeh u istoriji srpskog futsala.

Polufinale! Ali, ni ono nije granica za ovu ludu družinu koja ostavlja srce na terenu i neka viša sila ju je večeras nagradila za to.

Počelo je kao u snovima! U drugom minutu, dok su se Arena još popunjavala, Kocić je bacio u ekstazu one koji su zauzeli svoja mesta. Majstorski je Janjić varkom tela pozvao golmana Ivanjaka da napusti gol i ostavi nebranjenu mrežu, a onda je kao na tacni poslužio Kocića. Popualrni Cipi takve šanse ne propušta  - 1:0!

Radost strelca Kocića

Utakmicu smo otvorili onako kako smo priželjkivali i Ukrajinci su morali da jure rezultatski deficit. Pokušali su ekspresno da uzrvate istom merom i dva puta su u kratkom periodu pogodili stativu, a potom je i Aksentijević sjajno spasio srpsku mrežu.

Kako se kraj poluvremena bližio, srpska odbrana je bila sve bolja, a Ukrajinci sve nemoćniji. Perić i drugari su potpuno neutralisali najopasnijeg igrača gostiju Ovsjanjikova i Ukrajincima nije ništa drugo ostalo nego da pokušavaju šutevima sa distance koji su završavali u našem bloku. Imali smo i mi šanse preko Rajčevića koji je šutirao pravo u golmana rivala i Kocića čiji majstorski udarac špicem je završio tik pored stative. Rutinski smo sačuvali vođstvo do pauze.

Rajčević u prodoru

Ali kako je po Srbiju dobro krenulo prvo, tako je za Ukrajince počelo drugo poluvreme. U 23. minutu smo primili gol posle akcije iz prekida, koje smo tako dobro branili do tada. I to od rezervne postave Ukrajinaca. Rajčević i Perić se nisu najbolje razumeli u preuzimanju posle auta i Koval je pronašao Gritšinu koji iz prve pogađa sa dva metra.

Primljeni gol je samo na trenutak umirio naše momke, a onda je počelo da seva na svakom metru terena! Aksentijević je fantastično reagovao u situaciji jedan na jedan sa Ovsjanjikovim i dao vetar u leđa saigračima da kidišu ka golu Ukrajine. U par minuta su se izređale šanse pred golom rivala, pokušavali su Janjić, Kocić, Rajčević, Simić... Ali i golman Ivanjak je pokazao zašto je kapiten svog tima.

Puna Arena je nosila Orlove do pobede

Ukrajinci su zaigrali na nož, počeli sa grubim faulovima, a sudijski par - pogotovo drugi arbitar Birket iz Engleske - je to tolerisao i doveo Arenu do tačke ključanja. Proradio je adrenalin u našim momcima, a publika prepoznala da ova ekipa ostavlja srce na terenu i zagrmelo je sa tribina. Majstorija Živanovića i pokušaj špicem, pa potom i dva udarca Rajčevića u jednom napadu, ali je Ivanjuk branio kao da ima sto ruku.

Kako je sat oktucavao poslednje minute, tako je rastao pritisak i viđena je prava opsada ukrajinskog gola. Probudio se i mađioničar u Maldenu Kociću. Naša „desetka“ je počela da slaže Ukrajince kao oblande, a njima je faul bio jedino rešenje da ga zaustave. Krenuo je napred i veliki kapiten Perić, ali golman Ukrajinaca je začarao mrežu.

Čekao se signal za kraj drugog poluvremena, a onda je Miloš Simić uhvatio volej. Ostalo je istorija... Čekamo Ruse ili Azere. Čekamo i finale. Bravo momci!