"ROMAN JEREMENKO"

Neefikasni CSKA na vrhu, Jeremenko poništio trud Tomska (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.08.16. | 16:45

Četa Leonida Slutskog zasela je na čelo tabele, iako je na pet ovosezonskih prvenstvenih mečeva četiri puta zatresla mrežu rivala

ROMAN JEREMENKO

Golgeterski tanki, ali nižu pobede. Moskovski CSKA vraća se sa gostovanja Tomu, dalekog više od 2.850 kilometara, sa tri boda u džepu 1:0 (0:0). Četa Leonida Slutskog zasela je na čelo tabele, iako je na pet ovosezonskih prvenstvenih mečeva četiri puta zatresla mrežu rivala. I, neporažena je.

Domaćinje pružio žestok otpor favoritu iz Moskve. U prvom delu igre reprezentativni golman Baćuški Igor Akinfejev bio je na mukama, dok je u nastavku na videlo isplivao suvi kvalitet Armejaca.

Igrao se 54. minut kada je Roman Jeremenko matirao Antona Kočenkova. Pontus Verblum uputio je projektil ka golu Tomska, golman kratko odbio loptu, pravo na nogu finskom reprezentativcu. Jeremenku je to treći gol u šampionatu.

Domaćin se nije predao. Pokušavao je da dođe makar do boda, ali strategija sa preskakanjem sredine terena dugim loptama nije urodila plodom. U finišu su Tiškin i Popov bili nervozni i zaradili kartone, a Aleksej Pugin je za nepromišljen start sankcionisan isključenjem u sudijskoj nadoknadi.

Srspki internacionalac Zoran Tošić nije bio ni na klupi CSKA.