""

Nejmar iz slobodnjaka, Luan zakucao - Brazil je u polufinalu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.08.16. | 05:12

Domaćin bez primljenog gola stigao u borbu za medalje

Brazil je u polufinalu olimpijskog fudbalskog turnira i na tome može da zahvali svom sjajnom kapitenu Nejmaru! Brazilci su u poslednjem četvrtfinalnom okršaju savladali reprezentaciju Kolumbije rezultatom 2:0 i tako izborili duel sa Hondurasom koji će odlučiti o finalisti.

Od ranije je poznato da će u drugom polufinalu koplja ukrstiti moćna Nemačka i na olimpijskim igrama uvek opasna Nigerija.

Brazil zasluženo ide u borbu za finale. Ni u četvrtoj utakmici na ovom turniru domaćin nije primio gol, a kada u navali imate igrače kao što su Nejmar i Gabrijel Žezus, najnovija akvizicija Mančester Sitija, onda za pogotke ne morate da brinete.

Brazilci su poveli u 12. minutu sjajnim udarcem Nejmara sa skoro 30 metara iz slobodnog udarca. Iako sa takvih distanci do sada i nije bio posebno opasan, as Barselone pokazao je da je nadogradio i taj segment u svojoj igri. Posle vodećeg pogotka Brazilcima je bilo mnogo lakše u nastavku.

Konačan rezultat postavio je Luan na dodavanje Nejmara sedam minuta pre kraja. Bio je to lep gol mladog navlnog igrača Gremija, ali u dobroj meri svemu tome kumovao je i čuvar mreže Kolumbije. To će jako lepo pokazati usporeni snimak...

(foto: Action Images)