"Janis Ziku proslavlja golčinu"

Nek se pazi velika Steaua: Bomba sa 30 metara za Targuov napad na titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.04.15. | 17:45

U vreloj atmosferi stadiona Trans-Sil poklekla Krajova i otežala sebi put u Evropu

Janis Ziku proslavlja golčinuU atmosferi kakva dolikuje Premijer ligi Engleske, Targu Mureš je prišao Steaui samo na jedan bod, bar na jedan dan. Drugoplasirana ekipa je sa 2:1 (1:0) pobedila četvrtoplasiranu Krajovu i otežala joj vađenje vize za Evropu.

Utakmicu je obeležila golčina prekaljenog Janisa Zikua, kada je sa 30 metara poslao bombu u mrežu nemoćnog Balgradena. Gol je pao u idealnom trenutku, pred sam kraj prvog poluvremena, pa je pun stadion Trans-Sil eksplodirao.

Ovom pobedom, Targu Mureš je nastavio fantastičan niz, jer nije poražen čak na 11 utakmica u domaćem prvenstvu, ili još od kraja novembra. Krajova nije osetila gorak ukus poraza na poslednjih osam mečeva, još od decembra, ali ovog prelepog aprilskog popodneva je bila i više nego nadigrana.

Drugi pogodak za domaćina postigao je najbolji strelac domaće ekipe ove sezone Osman N’Doje u 67. minutu, kada je posle solidno izvedenog slobodnog udarca bio najviši u skoku. To je njegov deveti gol u sezoni.

Počasni gol delo je Andreja Hergelegijua, ali je on pao u 90. minutu. Iako je meč produžen čak za osam minuta, Targu je zadržao pravo da sanja titulu i igranje u Ligi šampiona sledeće sezone.

Na prvom meču dana, Konkordija je slavila nad Jašijem takođe sa 2:1 (0:0). Strelci su bili Boldrin i Grigorije za Konkordiju i Bojan Golubović za Jaši.