""

Neki tu igru zovu fudbal: Đorđe Lazić uništio Šahtjor! Levica, sprint od 50 metara, lomljenje kičme, peta... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.04.16. | 12:37

Sjajno izdanje nekadašnjeg veziste Partizana u Ukrajini

Osam meseci Đorđe Lazić (33) maltene nije pipunio loptu, a onda se vratio u Ukrajinu i potvrdio da je za tamošnje fudbalere tata-mata. Nekadašnji vezista Partizana blista u novom klubu, Stalu iz Dnjiprodžeržinska, koji je predvođen Srbinom izborio remi sa velikim Šahtjorom - 3:3.

Da, istim onim Šahtjorom koji juri ka polufinalu Lige Evrope.

Lazić nije mario sa veličinu Rudara. U klubu koji mu je dodelio „desetku“ pokazao je svu raskoš i odbranu zvaničnog prvaka dovodio do očaja, pošto je zaslužan za sva tri gola svog tima. Prvi je namestio centaršutom levom nogom, kod trećeg, izjednačujućeg u trećem minutu nadoknade, učestvovao je tako što je odigrao petom povratni pas, ali je najveći aplauz dobio za majstorstvo iz 61. minuta, kad je poentirao za 2:1.

Lazić je najpre dobio jedan duel na svojoj polovini terena, zatim se zaleteo na odbranu Šahtjora, šprintao 50 metara, kad je ušao u kazneni prostor „zalomio“ Kučera i eleganto savladao Pjatova.

Nije ni čudo što je posle meča taj video podelio sa pratiocima na Fejsbuku uz komentar:
„Neki tu igru zovu fudbal“.

Inače, iza Đorđa Lazića je šest i po sezona u Metalurgu iz Donjecka, gde je bio jedan od najboljih igrača u novijoj istoriji kluba koji je u julu 2015. proglasio bankrot. Nekadašanji prvotimac Mačve, valjevske Budućnosti, Sevojna i Mladosti iz Lučana se potom vratio u Srbiju, da bi na poziv Stala 1. februara potpisao ugovor do kraja sezone sa novajlijom u Premijer ligi Ukrajine. Ovo mu je drugi gol na petoj utakmici.
Dugo sam u Ukrajini, ali ovakvo zadovoljstvo odavno nisam osetio. Mislim da su svi mogli da uživaju u utakmici. Svi, izuzev navijača Šahtjora. Nisam verovao da možemo da mu se odupremo, ali se i ta opcija pokazala mogućom“, rekao je Lazić.

Pratite MOZZART i na našoj novoj Fejsbuk stranici!