"Bajković"
"Bajković"

Nesrećni Stojanović pred smenom: Bajković primio šest golova, a odbranio još toliko

Vreme čitanja: 2min | pet. 26.12.14. | 19:45

Klub Briž bio nemilosrdan prema Lirsu, kao i baksuzni Matoko koji je postigao čak dva autogola

BajkovićPosle još jednog debakla, ovoga puta na svom terenu, Slaviša Stojanović se definitivno nalazi pred smenom. Lirs je prošlog vikenda od Šarlroa primio šest komada, večeras sa igračem manje od Kluba Briž takođe, a golman Boban Bajković je skoro isto toliko puta sprečio da lopta završi u njegovoj mreži, tako da je tandem zvezdaša posle 21. kola Pro lige ostao zakucan za dno tabele.

Sve je krenulo nizbrdo posle čak dva autogola Erika Matokoa. Da, dobro ste pročitali, dva autogola, a kada je Bensebaini napravio penal i zaradio direktan crveni karton u 31. minutu bilo je jasno kako će se završiti ovaj meč. Bajković je konstantno bio na vetrometini, dovodio je do ludila Rafaelova u 18. i 28. minutu, ali ovaj je konačno uspeo da mu uzme meru sa bele tačke. Do kraja poluvremena Izgverdo i De Suter su se pobrinuli da na semaforu stoji 0:5 posle čega je nesrećni Stojanović bio prisiljen da još nesrećnijeg Matokoa izvede iz igre uz zvižduke domaće publike.

U nastavku meča ništa se bitno nije promenilo. Briž je sa igračem više opsedao gol Bajkovića, međutim, ovaj je opet blistao: sprečio je pokušaj glavom De Faua u 59, potom Rafaelova u 63, ali ne i u 72. minutu – 0:6. Potom se Klub Briž sažalio na sudbinu Lirsa, odlučio da spusti ručnu i meč mirno privede kraju.