"Slavlje Čačana na Banjici"

Nezaustavljivi Knežević pokorio i Banjicu, Niš pao u Pazaru, Voša prekinula post! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 03.10.15. | 16:55

Borac na gostovanju kod Rada slavio sa 3:2

Slavlje Čačana na BanjiciZapad Srbije u ofanzivi. Posle nekompletnog 12. kola Superlige Javor je na drugom mestu, a komšijama za vrat diše Borac, koji je nastavio sa odličnim partijama u poslednje vreme i na gostovanju kod Rada slavio sa 3:2 na krilima nezaustavljivog Filipa Kneževića. Čačanske Zebre tako su odbile napad Vojvodine, koja je prekinula post od tri utakmice savladavši na Karađorđu OFK Beograd sa 1:0, a istim rezultatom je i Novi Pazar naneo niškom Radničkom prvi poraz posle dva i po meseca.

Najzanimljivije je ipak bilo na Banjici na kojoj je Rad imao kontrolu nad igrom u prvih 45 minuta i vođstvo od 2:1 zahvaljujući golovima Borka Veselinovića i Nikole Maraša u sudijskoj nadoknadi tog dela igre. Ono što međutim Građevinari nisu imali bilo je rešenje za Kneževića, koji je nastavio sa efektnim igrama i dva puta vraćao Čačane u igru. Nekadašnji igrač Partizana, koji se posle neuspešne epizode u Humskoj vratio u matični klub, tako je postigao treći i četvrti gol u poslednja dva kola, ukupno ih ima pet u sezoni što ga svrstava u sam vrh liste najboljih strelaca prvenstva (Aleksandar Katai je najefikasniji sa sedam, Mirko Ivanić je postigao šest, a po pet su dali Knežević, Valeri Božinov, Miloš Ćulum, Saša Jovanović i Predrag Pavlović).

Odlučujući gol u Crnotravskoj je doduše bio delo Darka Zorića, koji je bio precizan sa penala dosuđenog zbog prekršaja Marka Bašanovića nad Srđana Vujaklijom, pa je Borac stigao do treće pobede u poslednja četiri kola. U te tri pobede Borac je postigao sjajnih 10 golova i pokazao da se isplati igrati na - gol više!

Nenadu Lalatoviću utisak je samo pokvario finiš meča u kome su Nemanja Arsenijević sa jedne i Miljan Jablan sa druge strane dobili crveni karton.
"Zbog toga ćemo na sledećoj utakmici igrati bez maltene kompletne poslednje linije. Ipak, moram da budem zadovoljan jer je ekipa pokazala karakter. Činjenica je da smo se dva puta vratili posle gola zaostatka, da u poslednje vreme redovno postižemo golove", sumirao je Lalatović utiske.

Kolega Milan Milanović iz nedelje u nedelju sve gore raspoložen, pa se iz njegovih današnjih reči stiče utisak da ni rastanak nije nemoguć?
"Zaslužena pobeda Borca i naš zaslužen poraz. Nedopustivo je da svako malo primamo po tri gola kod kuće, da nam protivnici kao od šale stvaraju šanse i praktično se ušetaju u gol. Bili smo bez obzira na vođstvo dosta kilavi i spori u prvom poluvremenu i umesto da u drugom odbranimo rezultat mi iz dve šanse primimo dva gola?! Nemam pojma šta da radim. Videćemo u razgovoru sa ljudima uprave kluba".

Borac dakle na bod ispred Vojvodine, koja može da se zahvali i sreći što je uspela da uprkos bledoj igri u Novom Sadu slomi otpor OFK Beograda i ostvari prvu pobedu u protekla četiri kola. Jedini gol na utakmici je naime pao posle centaršuta sa leve strane, Ognjen Ožegović se izvio koliko je mogao i loptu zahvatio glavom, ali nema sumnje da bi je Stefan Čupić uhvatio da se Nikola Ignjatijević nije spetljao i prevario sopstvenog golmana.

Zlatomir Zagorčić radostan jer se ekipa izborila sa pritiskom, ali i zabrinut jer će Vojvodina posle pauze putovati na noge Crvenoj zvezdi i to značajno oslabljena. Nino Pekarić je, otkrio je trener Voše, dobio udarac u kuk na poslednjem treningu pred utakmicu, Jovicu Vasilića muči rame, dok je Lazaru Rosiću pozlilo, ali bi on trebalo da se oporavi do 13. kola.

Kraj serije i za Radnički iz Niša, koji je posle pet uzastopnih remija izgubio na gostovanju u Novom Pazaru - 0:1. "Krivac" za prvi poraz Nišlija još od prvog kola, odnosno 17. jula, bio je Jasmin Trtovac,  koji je bio najsnalažljiviji posle kornera Irfana Vusljanina u 67. minutu. Treći put uzastopce Pazarci u gradu sa Jošanice slave sa 1:0. Dovoljno da se na tabeli preskoči baš današnji rival, koji ni treći put uzastopce nije uspeo da zatrese protivničku mrežu pa je jasno u čemu je najveći problem Nišlija.
"Imali smo agresivnog protivnika. U prvom poluvremenu nismo ličili na sebe, međutim u nastavku je sve bolje izgledalo. Sve do gola koji nas je opet poremetio. Pokušali smo da se podignemo, ali u par situacija nismo imali sreće. Zaslužena pobeda Novog Pazara", nemoćno je slegao ramenima šef struke Reala sa Nišave Milan Rastavac.

Pokušaj Marka Đalovića

Mladen Dodić je imao razloga za dobro raspoloženje.
"Kada stvorite toliko prilika protiv ekipe koja ima najbolju odbranu u ligi, koja je primila svega pet golova i u 10 utakmica nije doživela praz, onda znamo da smo odigrali dobar meč. Evidentan je pomak u našoj igri, tako da apsolutno nije važno ko je strelac, a danas je to bio štoper Trtovac. Gostima želim u nastavku puno sreće".