"Lionel Mesi u duelu sa Tijagom Silvom"

Nije isto kada njega nema! Mesi pogurao Barsu do polufinala (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 10.04.13. | 22:33

Blaugrana do ulaska najboljeg fudbalera sveta nije uputila niti jedan šut ka golu Pari Sen Žermena, ali joj je kasniji pogodak Pedra osigurao mesto među četiri najbolja na Starom kontinentu

Lionel Mesi u duelu sa Tijagom SilvomKada neko postane toliko veliki da i po mnogima najbolji tim u istoriji igre i te kako zavisi od njega onda je jasno da je reč o pravom fudbalskom umetniku. I upravo to je Lionel Mesi, koji je, iako još rovit od povrede zadnje lože, probudio učmalu Barselonu i povukao je do remija sa Pari Sen Žermenom i plasmana u polufinale Lige šampiona - 1:1 (0:0).

Neposredni izvršilac bio je Pedro Rodrigez, koji je u 71. minutu anulirao raniji pogodak Havijera Pastorea, ali je upravo Mesi bio pokretač krucijalne akcije.

Uostalom i pokretač celog tima Barselone, koja je do njegovog ulaska u igru delovala neuobičajeno sporo i bezidejno o čemu najbolje svedoči podatak da je prvi šut u okvir gola PSŽ-a upućen tek u 65. minutu. Samo tri minuta po ulasku Argentinca u igru.

Imala je Blaugrana i pre toga terensku inicijativu, ali je u poslednjih 20 metara delovala nedorečeno, dok je Pari Sen Žermen opasno pretio preko kontranapada.

Posle jednog takvog u 24. minutu Zlatan Ibrahimović, čovek koji je verovatno imao i najveći motiv da se osveti Barseloni za to što ga se lako odrekla leta 2010. godine, izbacio je Ezekijela Lavecija samog pred Viktora Valdesa, ali je golman Blaugrane uspeo da zaustavi njegov lukav udarac.

Samo četiri minuta kasnije Ibrahimović je još jednom bio u ulozi pakera, Lukas Moura je nadvisio Đordija Albu, ali je Valdes ponovo bio na mestu.

Na drugoj strani terena, trudio se Andres Inijesta, ali sam nije mogao protiv disciplinovane odbrane Svetaca.

Havijer Pastore postiže golPočetkom drugog poluvremena, tačnije u 50. minutu, PSŽ je konačno i pronašao put do mreže domaćina. Sjajan dupli pas Ibrahimovića i Havijera Pastorea, koji je pretrčao nekih 30 metara i, uprkos oklevanju uspeo da konačno baci na kolena Valdeza. Šveđaninova sedma asistencija u ovoj sezoni Ligi šampiona što je poslednji uspeo da učini Ćavi još u sezoni 2008/2009.

Trener Barse Tito Viljanova više nije imao kud – u igru je morao da uđe Lionel Mesi i to je gotovo momentalno dalo rezultata.

Uspon Blaugrane je u 65. minutu, posle sjajnog pasa sa Davidom Viljom, najavio Inijesta, iako je Salvatore Sirigu paradom zaustavio taj udarac.

Slavlje Pedra RodrigezaMeđutim, Sirigu je bio nemoćan u 71. minutu, kada se Mesi oslobodio čuvara, proigrao Vilju, koji je nesebično, okružen trojicom čuvara, odložio loptu do Pedra. Rezantan udarac iz prve za 1:1 i plasman Barse među četiri najbolja tima Starog kontinenta zahvaljujući većem broju golova u gostima.

Šesti uzastopni što nije uspelo nikome pre!

Interesantno, Barselona je tako postala prva španska ekipa koja je u dvomeču nekog evropskog takmičenja eliminisala Pari Sen Žermen. Svecima svaka čast, ali večeras su se jednostavno namerili na boljeg protivnika. Bez obzira na to što ne bi bilo sasvim nezasluženo ni da su Francuzi prošli dalje.

Ipak, nije to uspelo ni mnogima pre njih obzirom da je Barsa poslednji evropski poraz na Kamp Nou pretrpela još 2009. godine kada je poklekla pred Rubinom. Od tada 21 utakmica bez gorčine poraza.

BARSELONA – PARI SEN ŽERMEN 1:1 (0:0)