"Slavlje Fabregasa i saigrača posle drugog gola"

Nije to taj nivo: Maskirani Fabregas vodio Furiju do 2:1 protiv Kostarike, debitovao Aleks Vidal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.06.15. | 23:54

Parade Navasa, zvižduci za Pikea...

Slavlje Fabregasa i saigrača posle drugog golaRetka prilika da publika u Leonu na severozapadu Španije pozdravi najbolje fudbalere zemlje. I da Kostarika vidi koliko zaostaje za najboljim selekcijama na planeti. A zaostaje dovoljno da nije mogla ozbiljno da zapreti Crvenoj furiji, iako se na osnovu rezultata može zaključiti da se Španija namučila sa gostima iz Centralne Amerike – 2:1 u režiji Seska Fabregasa.

Istina je međutim da su Kostarikanci svega dva minuta mogli da se nadaju iznenađenju pošto je toliko trebalo nemilosrdnom egzekutoru Paku Alkaseru da na odličnu loptu u prostor Seska Fabregasa anulira raniji pogodak Joana Venegasa Uljoe na asistenciju Džoela Kempbela, koji na reprezentativnom nivou svaki put izgleda daleko bolje od igrača koga (ne)gledamo u klupskom fudbalu.

Već u 30. minutu još jedna lopta u mreži Kejlora Navasa. Centrirao je Aleks Vidal, asistencija se piše Nolitu, ali je gol u suštini još jedna zasluga Fabregasa, koji je i sa zaštitnom maskom na glavi uvek znao gde treba da se postavi. I kako da se snađe. Ta ga sposobnost uostalom karakteriše od malih nogu. Za ljubitelje statistike podatak da je asu Čelsija ovo bio 14. gol u dresu nacionalnog tima, prvi na domaćem tlu posle četiri godine i tri dana.

Uzbuđenja nije manjkalo ni u nastavku, iako su mreže mirovale. Notiraćemo međutim lukav potez Marka Bartre, nekoliko bravuroznih Navasovih parada, nekontrolisani volej Brajana Ruiza za izjednačenje u 82. minutu, zvižduke domaće publike za Đerara Pikea i pre početka utakmice i po njegovom izlasku iz igre, te reprezentativni debi novog pojačanja Barselone, već pomenutog Vidala. Otkako je Visente Del Boske seo za kormilo tu privilegiju dobilo je čak 57 igrača.

Bilo kako, malo ohrabrenje za Furiju posle ne baš sjajnih rezultata po završetku neuspešnog Mundijala.

Španija – Kostarika 2:1 (2:1)