""
""

Nirnberg u nadoknadi vremena iščupao bod, Harnik prekinuo crni niz Švaba

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.02.13. | 20:12

Sebastijan Polter golom u 92. minutu poravnao na 2:2 i nastavio niz Ninberga od osam utakmica bez poraza na svom terenu

Neverovatan meč u Nirnbergu! Golom rezerviste Sebastijana Poltera Ninberg je uspeo da iščupa bod na svom terenu protiv Hanovera – 2:2. Gosti su dva puta vodili, ali na kraju nisu uspeli da trijumfuju. Hanover ne zna za pobedu na gostujućem terenu još od polovine novembra kada su savladali Štutgart rezultatom 4:2.

Poveo je Hanover u 41. minutu, sedmim golom Šalboč Huštija ove sezone. Mađar je još jednom pokazao da se nalazi u izuzetnoj formi. Pored toga što trese mreže Hušči je i drugi asistent lige sa ukupno osam asistencija.

Odmah po povratku sa odmora domaći tim je izjednačio preko Tima Klosea u 53. minutu. Konan Ja je u 68. minutu ponovo doveo Hanover u vođstvo. Kada je šut Japanca iz Ninberga Mua Kanazakija u 90. minutu golman gostiju Ziler maestralno zaustavio, činilo se tada da će gosti uspeti da dođu do tri važna boda u borbi za mesto koje vodi u Evropu. Međutim, u 92. minutu sve nade gostiju pale su u vodu. Polter je odlično reagovao na centaršut Kanazakija i doneo bod svom timu kojim je nastavljen niz Ninberga od osam utakmica bez poraza na svom terenu.

Štutgart je kao gost savladao Hofenhajm sa 1:0 i gurnuo ga u ambis. Harnik je već u 3. minutu postavio konačan ishod i prekinuo crni niz Švaba od četiri uzastopna poraza u Bundesligi. Trener Štutgarta Bruno Labadija najzad je uzeo prve bodove u 2013. godini...