""
""

Obamejan rešeta i diže cenu, Ren ne može nikoga da pobedi

Vreme čitanja: 2min | sre. 24.04.13. | 20:47

Sent Etjen na krilima sjajnog napadača pobedio Ajačio kojem nisu bila dovoljna dva gola Mutua. I fenjeraš Troa savladala očajni Ren

Zbog finala Liga Kupa, Ren i Sent Etjen su tek danas odigrali svoje mečeve 33. kola, a kao i minulom finalu, opet su se radovali u Sent Etjenu i opet su tugovali u Renu...

Osvajanje Liga Kupa, Sent Etjen je proslavio na lep način pred svojim navijačima. Zeleni su na krilima sjajnog Pjera Obamejana porazili Ajačio sa 4:2 i nastavili borbu za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Fenomenalni napadač iz Gabona je postigao dva gola i učvrstio se na drugom mestu liste strelaca francuskog šampionata. Iako su gosti poveli golom Mutua (Perin zakačio loptu i promenio joj smer), domaći su uspeli da u 23. minutu izjednače kada je Molo proigrao Obamejana. Već na početku drugog dela igre, vezista Bodme je preokrenuo rezultat, a u 50. minutu je bilo već 3:1 posle pogotka Koada.

Do kraja meča, Mutu je sa još jednim golom vratio neizvesnost u meč i smanjio na 3:2, ali je Obamejan u 88. minutu rešio sve dileme.

Sjajni napadač iz Gabona i nekadašnji đak italijanskog Milana je pokazao da je konačno fudbalski sazreo i još više privukao pažnju kupaca. Pominju se Fiorentina, Arsenal, Everton, Rubin, ali ponajviše Borusija iz Dortmunda koja je najozbiljnije zagrizla za Gabonca.

Istovremeno, Ren je nastavio katastrofalan niz. Na svom terenu su poraženi 1:2 od slabašne Troe čime su nastavili seriju od 10  mečeva bez pobede, a ovo im je bio šesti uzastopni poraz u svim takmičenja. Mladi Baebek je najavio iznenađenje, a veteran Breše duplirao iznenađujuću prednost Troe. Ren je uspeo da golom Ferea sa bele tačke smanji zaostatak, ali to je bilo sve što su uradili.

Ren ostaje u sredini tabele zahvaljujući bodovnoj zalihi iz prvog deal sezone, dok je Troa prvom pobedom u poslednjih pet mečeva uhvatila možda i poslednji voz za opstanak u ligi iako su i dalje poslednji na tabeli.

Adrijan MutuAjačioEvropaFrancuskaLiga 1Pjer Emerik ObamejanRenSent EtjenŽeremi BrešeŽilijen Fere