Ogrejalo, obasjalo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.03.16. | 14:25

Crnoj seriji je kraj, proradio Dijamanti

Sunce je obasjalo Bergamo u matine terminu, a posle borbe sa Bolonjom i Atalantine navijače. I pre svih - Edija Reju!

Atalanta je konačno prekinula katastrofalnu seriju. Jedno od najprijatnijih iznenađenja prvog dela sezone u Seriji A se konačno uhvatilo za zelenu granu. Posle crnog niza i 14 uzastopnih utakmica bez poraza, Boginja kako je njeni navijači zovu je danas skinula skalp neugodnoj Bolonji. Na Atleti Azuri je bilo 2:0 za Atalantu.

Sve ono dobro što je uradila u jesenjem delu sezone, Atalanta je uspela da uprska očajnom serijom koja je započela polovinom decembra. Osvojili su samo pet od mogućih 42 boda. Razumljivo, pod znak pitanja je došao i trenerski mandat Edija Reje kojem je direktor Marino jasno poručio uoči utakmice da je ovo poslednja šansa jer se Atalanta ozbiljno približala crvenoj liniji i ušla u borbu za opstanak. Sreća po crno-plave pa je i Bolonja pala u formi...

Sive oblake iznad Bergama je rasterao bivši idol Bolonjinih navijača Alesandro Dijamanti. Atalantin trekvartista je namestio prvi gol Alehandru Gomezu, a potom duplirao prednost u 45. minutu. Odigrao je sjajno prvo poluvreme. Gomezu je asistirao pošto se maesteralno oslobodio dvojice čuvara, a potom je pogodio iz neposredne blizine na dodavanje Pinilje koji je uradio veliki posao kada je naterao Majetu na grešku. Moglo je da bude i 3:0, ali je Pinilja propustio šansu posle još jedne majstorske lopte Dijamantija.

Čileancu danas nije bilo suđeno da zatrese mrežu, pa je propustio i onu najbolju priliku: sa bele tačke. Mbaje je skrivio penal i zaradio crveni karton, ali je Mirante pročitao Piniljin udarac sa kreča. Do kraja je Bolonja ostala sa devetoricom na terenu pošto je pocrveneo i Gastaldelo u finišu meča, a Pinilja je propustio još jednu odličnu priliku.