""
""

Opet Pacini rešio okršaj Milaneza i Bolonjeza: Dao im pet golova u dva meča! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.01.13. | 16:59

Italijanski golgeter sa dve minijature rešio pitanje pobednika i nastavio da teroriše odbranu Bolonje, Đenova tone ka Seriji B

Milanov napadač Đampaolo Pacini izgleda da stvarno ima nešto lično protiv Bolonje. Podsetimo da ih je jesenas uništio sa tri gola i bio najzaslužniji za pobedu Milana u Bolonji, a danas je sa nova dva gola u okršaju na San Siru opet pokopao sve nade „bolonjeza“. Rosoneri su zabeležili pobedu od 2:1 i nastavili da hvataju priključak za ostalim timovima iz vrha tabele.

Bolonja je odolevala u prvom poluvremenu, sjajne šanse su imali El Šaravi, Nijang i Pacini čiji šut je izbijen sa gol linije. Ali, Pacini je konačno uspeo da u 64. minutu sruši defanzivni bedem gostiju i u stilu Inzagija uz mnogo snalažljivosti i sreće pogodi za vođstvo Rosonera. Ali, je zato drugi gol bio pravo majstorija. Primio je loptu pred golom gostiju, prebacio jednog igrača Bolonje i strašnim volejom skoro pocepao mrežu gola gostiju. Umalo da Mekses autogolom u finišu vrati Bolonju u igru, ali je Milan uspeo da sačuva prednost.

Đenova je nastavila da tome i sve je bliža selidbi u Seriju B, a trener Del Neri verovatno već sada može da se pakuje. Kod kuće su izgubili 0:2 od Katanije, koja je opet igrala po argentinskim notama, jer su strelci bili Gaučosi: Barijentos i Bergesio.

Golovima nekadašnjih igrača Fiorentine: Marija Santane i Alesija Ćerćija, Torino je slavio na gostovanju u Peskari sa 2:0. Kod oba gola, domaći fudbaleri su pokušavali neuspešne ofsajd zamke. Sijena je uhvatila jedan od poslednjih vozova i vratila se u borbu za opstanak pobedom nad Sampdorijom golom albanskog veterana Bogdanija.

Kjevo i Parma su prijateljski poedelili plen što je rezultat koji i jednima i drugima garantuje bezbrižan boravak u sredini tabele.