""

Osasuna stvarno najgora - Espanjol je spremio za Segundu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.02.17. | 13:49

Katastrofalan kiks Gorana Čaušića u debaklu u Kataloniji - 3:0 (1:0)

Jadna Osasuna je nastavila da gradi reputaciju ubedljivo najgore ekipe u španskoj Primeri, pošto je treći put uzastopno ostala bez bodova. Već otpisana ekipa srpskog stručnjaka Petra Vasiljevića ništa nije mogla ni danas na gostovanju u Kataloniji gde je Espanjol bio bolji i zasluženo je slavio sa 3:0 (1:0).

Istina, pitanje je da li bi domaćin tako lako stigao do trijumfa da tim iz Pamplone nije ostao bez defanzivca Ojera već u 27. minutu kada je (utisak je prestrogo) dobio direktan crveni karton. Bilo je to kod vođstva od 1:0 koje je Espanjolu doneo Ekvadorac Kaisedo glavom u 17. minutu, ali se tamnoputi napadač i obrukao koji minut kasnije kada je promašio penal.

Ipak, taj promašaj nije uticao na ritam i igru domaćina. Čitava priča završena je čim je počelo drugo poluvreme, kada je Hoze Hurado lukavim udarcem sa oko dvadesetak metara povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Đerard Moreno u prvom minutu nadoknade i to posle katastrofalne greške srpskog internacionalca Gorana Čaušića, koji mu je neobjašnjivo poklonio loptu u noge, proigrao ga i bolje nego što bi njegov saigrač to uradio za konačni debakl Osasune.

Važna pobeda za ekipu Kikea Sančeza Floresa koja se ovim trijumfom popela do osme pozicije na svega četiri boda zaostatka za mestom koje vodi u Ligu Evrope. Osasuna je i dalje ubedljivo poslednja na tabeli, sa već spakovanim koferima za Segundu.