Osveta! Teren je merilo, a tamo udara PAOK - trofej kupa ostaje u Solunu, Prijović promašio penal, pa se iskupio (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.05.18. | 21:21

Crno-beli u Atini pobedili AEK sa 2:0, Prijović asistirao za drugi gol

Gori Atina, a tek će da gori Solun! PAOK je odbranio trofej grčkog kupa pošto je u finalu na Olimpijskom stadionu u Atini, kao i prošle godine, savladao AEK sa 2:0. To je šesti put da solunski klub osvaja trofej nacionalnog kupa.

Na taj način solunski crno-beli stavili su svojevrstan melem na ranu u sezoni u kojoj su ostali bez dugo čekane titule prvaka Grčke pre svega zbog incidenata na stadionu  Tumba u nekoliko navrata i stvari koje nemaju mnogo veze sa fudbalom.

Istovremeno, PAOK se revanširao AEK-u jer ga je upravo atinski tim pretekao u borbi za šampionsku titulu.

Junak utakmice bio je kapiten solunskih crno-belih Vijeirinja koji je sjajnim pogotokom iz slobodnog udarca sa više od 20 metara u 65. minutu zatresao mrežu AEK-a i postavio, pokazaće se, konačan rezultat.

A da nije bilo tog pogotka, epitet tragičara meča verovatno bi poneo reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović koji u 25. minutu nije iskoristio penal posle prekršaja nad Dijegom Bisesvarom. Tačnije, njegov udarac odbranio je golman Vasilios Barkas.

Inače, ovu utakmicu je, zbog svih tenzija u grčkom fudbalu u poslednje vreme, sudio Španac Fernandez Borbalan koji je pokazao po jedan crveni karton obema ekipama. U 80. minutu Maurisio je zaradio direktno isključenje zbog oštrog faula, a zatim je drugi žuti dobio Ognjen Vranješ iz AEK-a zbog burne reakcije na ovaj događaj.

Iskupio se Prijović u sudijskoj nadoknadi, kada je asistirao Dimitriosu Pelkasu koji je neometan sa peterca poslao loptu u praznu mrežu. Solunska ekipa je meč završila sa devetoricom igrača jer je i Fernando Varela zaradio drugi žuti.

Inače, u više navrata navijači i jedne i druge ekipe su palili baklje i pirotehnčka sredstva. Težih incidenata na ulicama Atine među navijačima bilo je i veče uoči utakmice.