""
""

Tandem snova nema ko da zaustavi: Lester je ove sezone spreman na sve! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.12.15. | 23:02

Lisice se vratile na lidersku poziciju zahvaljujući golovima Džejmija Vardija i Rijada Mahreza - 2:1

Više nema dileme, najbolji tandem engleske Premijer lige ove sezone igra za Lester! Džejmi Vardi i Rijad Mahrez udruženim snagama srušili su Čelsi na King Pauver stadionu i ponovo vratili Lisice na mesto koje im pripada, a to je čelo tabele engleskog prvenstva - 2:1 (1:0).

Domaćin je kao i gotovo svaki put ove sezone daleko spremniji i motivisaniji ušao u okršaj sa svojim rivalom, bez obzira što se on večeras zvao Čelsi. Izabranici Klaudija Ranijerija kao i protiv Mančester junajteda na ovom istom terenu sačekali su svoju prvu pravu priliku i zadali snažan udarac moćnom, ali posrnulom rivalu.

Rijad Mahrez je u 34. minutu fantastičnim pasom pronašao Džejmija Vardija, koji se prošetao između Terija i Zume, a onda na sebi prepoznatljiv način matirao nemoćnog Tiboa Kurtou. Fenomenalni Alžirac imao je dovoljno magije u svojim nogama i na početku drugog poluvremena, poigrao se sa Sesarom Aspilikuetom na ivici peterca, a onda poslao neodbranjiv udarac u suprotan ugao Čelsijevom golu.

Londonski Plavci su na pravi način zaigrali tek u poslednjih pola sata, kada je gol domaćih bio pod potpunom opsadom. Veliku priliku prvo je u 62. minutu propustio Dijego Kosta, dva minuta kasnije pokušao je Ivanović, ubzo i Pedro, a do smanjenja rezultata Čelsi je stigao tek u 77. minutu preko Loika Remija.

Ipak, Čelsi je nakon toga krenuo pomalo neorganizovano napred, što su domaći mogli da iskoriste i kazne goste iz kontranapada, ali je ipak ostalo velikih 2:1 za Lester!