"Rajan Babel"

Ovako je trebalo i za Liverpul i Holandiju: Babel dva puta tresao mrežu u pobedi Kasimpaše (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.11.14. | 16:45

Erčije u prvih sedam minuta završio posao sa Balikesirom, Zua pogodio sa 30 metara

Rajan BabelEvropsko prvenstvo za mlade reprezentacije 2007. godine je za kratko vreme neverovatno podiglo cenu i očekivanja od nekoliko igrača – najviše Rajana Babela i Rojstona Drentea, a oba Holanđana nisu ispunila očekivanja.

Babel za hleb zarađuje u Turskoj, a danas je na kratko podsetio zašto ga je Liverpul doveo te 2007. godine za 14.000.000 funti. Sa dva gola je pomogao svojoj Kasimpaši da pobedi Rize 3:1 (2:1). Holanđanin je u 37. minutu izjednačio na 1:1 i pokazao i sjajnu tehniku, a i preciznost zbog koje je i zaludeo skaute širom sveta pre sedam godina.

Njegov saigrač Džolak je samo dva minuta kasnije preokrenuo rezultat, a Babel je u drugom poluvremenu postavio konačan rezultat i to tačno na onaj način kako su navijači Liverpula očekivali da će raditi na Enfildu - sa strane je zalomio, ušao u sredinu i pocepao mrežu. Ali ovo je tek njegov treći gol u turskom šampionatu.

Ekipa Erčije je u prvih sedam minuta rešila pitanje pobednika protiv Balikesira pošto je golovima Mangana i Zue došla do dva gola prednosti veoma rano u utakmici. Pogotovo je drugi gol šokirao goste pošto je Zua sa oko 30 metara matirao njihovog golmana.

U drugom poluvremenu Edinjo je glavom postavio konačan rezultat – 3:0 (2:0).