"Kevin Lav i Blejk Grifin"

Ovo se retko viđa - Klivlendu dosuđeno čak pet tehničkih!? Klipersi se umalo obrukali! Portland razbio Sanse sa 42 poena za četvrtinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 06.02.15. | 08:50

Jedan Pol Pirs nedovoljan za Vašington, Kazins bio u svom elementu, ali uzalud...

Kevin Lav i Blejk Grifin

Klivlend maršira dalje! Lebron Džejms i društvo možda su i prelako stigli do 12. pobede u nizu pošto su na svom terenu uništili Los Anđeles Kliperse, koji su uz porođajne muke na kraju uspeli da sačuvaju obraz - 105:94 (30:20, 35:22, 29:21, 11:31)!

Bila je to 12. pobeda u nizu za moćna Kavalirse koji, kako sezona odmiče, igraju sve bolje. Interesantno, tim Dejvida Blata je u ovoj seriji već jednom pobedila Kliperse, na gostovanju polovinom prošlog meseca. Klivlend je odigrao jednu od najboljih utakmica u poslednje vreme, što se najbolje moglo videti polovinom treće četvrtine, kada je domaćin imao čak 32 poena prednosti! To je Blatu omogućilo da Džejmsa i Lava odmori za neke naredne izazove, a njihovi saigrači prednost nisu ispustili.

Doduše, gosti su do kraja uspeli da iskoriste izostanak dva ponajbolja igrača Kavalirsa, ubace čak 31 poena, a protivnika svedu na samo 11 i tako meč završe sa samo 11 koševa zaostatka. Ali, to ne sakriva previše činjenicu da su Klipersi u blagoj krizi rezultata, pošto im je ovo bio treći poraz u četiri utakmice.

Meč su obeležili brojni neredi na parketu, pošto je dosuđeno čak pet tehničkih grešaka za Klivlend, od toga četiri u neverovatnoj trećoj deonici, kada je Met Barns čak i izbačen sa terena od strane sudija!

Lav je bio najbolji kod Klivlenda sa 24 poena i devet skokova, jedan manje dodao je Džejms, uz devet asistencija. Kod tima iz Grada anđela Grifin je ubacio samo 16 koševa, a na to je dodao i osam uhvaćenih lopti i četiri asistencije. Džamal Kroford je postigao 13 koševa, a Kris Pol 10 poena, uz devet asistencija.

Što neko ubaci za poluvreme, to Portland postigne za četvrtinu i dođe do lagane pobede! Trejlblejzersi su posle skoro mesec dana vezali dve pobede i tako najavili povratak u formu posle velike krize u koju je sastav Terija Stotsa upao od početka godine. Ekipa iz Oregona uspela je da samelje Feniks Sanse rezultatom 108:87 (27:15, 19:20, 20:30, 42:22), a ono što posebno zapada za oko jeste furiozna poslednja deonica, kada je domaćin postigao čak 42 poena i tako napravio veliku razliku.

Do kraja trećeg perioda rezultat je praktično bio potpuno izjednačen. A onda su igrači Portlanda shvatili da nemaju vremena za gubljenje i odlučili da u poslednjih 12 minuta pokažu ko je gazda. Domaćin je serijom 9:2 otvorio poslednju četvrtinu za rezultat 75:67, a nepuna dva minuta kasnije Batuma trojka donela je i dvocifrenu prednost (86:75), posle koje više nije bilo povratka za goste.

Najbolji u redovima Portlanda bio je Lamarkus Oldridž sa 19 poena i 13 skokova, Nikolas Batum je ubacio 20 poena, a Robin Lopez, koji je odigrao svoju drugu utakmicu posle 23 propuštena susreta zbog loma desne šake, postigao 11 koševa i uhvatio čak 12 lopti. Na drugoj strani Moris je imao 18 poena i osam skokova, a jedan koš manje dao je Bledso. Goran Dragić je odigrao 33 minuta i ubacio devet poena, uz pet asistencija, dok je njegov brat Zoran na terenu proveo nešto manje od dva minuta i proknjižio samo dva poena.

Dalas je ostvario ubedljiv trijumf protiv Sakramenta (101:78) i tako produbio jaz među Kingsima.

Maveriksi su odigrali izuzetno jaku drugu deonicu i tada praktično već stigli do pobede. Pogodili su devet vezanih šuteva, uključujući četiri vezane trojke, za seriju 22:6, posle koje je rezultat bio 37:20. A tada je ujedno bio i kraj za domaćina.

Monta Elis je bio najefikasniji igrač svog tima sa 21 poenom i šest asistencija, Čendler je dodao po 16 poena i skokova, dok su Barea i Haris ubacili po 15 poena. Interesantno, Dalas je meč odigrao bez Ražona Ronda i Dirka Novickog. Na drugoj strani Demarkus Kazins je ubacio 23 poena, uhvatio 11 lopti i bio ubedljivo najbolji u svom timu.