""
""

Pa, je li to moguće, ludnica, šta je ovo... Pobedio Betis! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.02.14. | 18:57

Posle najgore serije u istoriji kluba od 12 poraza i dva remija, konačno su i zeleno-beli iz Sevilje upisali prvenstveni trijumf i sačuvali nadu za opstanak

Nije 1. april, nije šala, pobedio je i Betis koliko god to neverovatno zvučalo! Crna serija (najgora u istoriji kluba) od 14 mečeva bez pobede, prekinuta je danas. Seviljski zeleno-beli su na svom Viljamarinu pobedili u Primeri prvi put posle 29. septembra prošle godine. Mrak su skinuli protiv Espanjola koji je odigrao očajan meč. Konačnih 2:0 je delo Rubena Kastra.

Ni očajna serija od 14 mečeva bez pobede nije poljuljala veru Betisovih vatrenih pristalica. Čak 33.000 ljudi se okupilo danas na Viljamarinu da pokuša da pomogne ekipi koja je u dosadašnjem eelu sezone sakupila samo 11 bodova i ubedljivo drži čelo tabele. Izgleda da je bila potrebna promena trenera. Argentinac Gabrijel Kalderon je već u drugom meču uradio ono što je bila misaona imenica za njegovog prethodnika Luisa Garida. Osvojio je tri boda.

Betis je apsolutno zasluženo ostvario trijumf. Kalderon je promenio formaciju u 5-4-1 i od prvog minuta gurnuo na teren tek pristigla pojačanja štopera N'Diajea i golmana Adana koji su pomogli zeleno-belima da konačno zatvore prilaze svom golu. U prvom poluvremenu, Betis je dominirao, Espanjol gotovo da nije pripretio Adanu, ali su šanse Sevilje, Kastra i Huanfrana ostale neiskorišćene.

Konačno je u drugom poluvremenu popustio i defanzivnio bedem Espanjola. Lolo Rejes je sa distance pogodio stativu, a Ruben Kastro natrčao na otpadak i pogodio praznu mrežu. Tek primljeni gol je probudio Katalonce, pošto su tada zaigrali nešto konkretnije. Stuani je imao lepu priliku za izjednačenje, ali je bio neprecizan. Sve je rešeno kada je Kastro u 88. minutu drugim golom overio dugo čekani trijumf Betisa.

Betis i dalje ostaje na poslednjem mestu na tabeli, sada im pretposlednji Rajo beži tri boda, a Almerija koja je prva iznad crte osam bodova više. Situacija je izuzetno teška, ali ova pobeda bi mogla da bude najava nekih boljih dana i ostvarivanja nemoguće misije.